Суд виніс вирок за спробу держперевороту у 2017 році в Україні

Шевченківський суд Києва визнав Павла Заярнюка винним у підготовці захоплення державної влади, за попередньою змовою групою осіб і фінансуванні таких дій.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 20 вересня.

За матеріалами справи, будучи невдоволений ситуацією в країні, чоловік вступив у змову з колишнім главою ДП «Укрспирт» Михайлом Лабутіним та невстановленими особами з метою захоплення державної влади.

На першому етапі треба було сформувати боєздатну групу в кількості приблизно 200 чоловік з числа колишніх учасників антитерористичної операції з метою подальшого їх залучення до захоплення адміністративних будівель органів центральної влади. Очікувалося, що автовці завербують ще 10-15 тис. чоловік.

Протягом 2017 року планувалися широкомасштабні акції протестів у Києві поряд з адміністративними будівлями органів центральної влади, під час яких слід було спровокувати конфлікт із співробітниками правоохоронних органів.

Бійці повинні були силою захопити будівлі Адміністрації президента та Кабінету міністрів. Із погрозою насильства та зброї народних депутатів переконали б проголосувати за імпічмент президента, відставку прем’єр міністра та членів уряду.

За показаннями свідків, після перевороту головну посаду прем’єр-міністра або президента мав обійняти Михайло Лабутін, який начебто був спонсором цих заходів.

Співвиконавцем плану був Павло Заярнюк, раніше судимий на 9 років, з його слів, незаконно, которий мав прізвисько «Паша Чечен». Заярнюк намагався знайти однодумців і вів переговори з командирами військових частин. Зокрема, розповів про цей план колишньому співробітнику Головного управління розвідки Міноборони Георгію Абдиллаєву, експершому заступнику командувача Сил спеціальних операцій Сергію Кривоносу і заступнику командувача Десантно-штурмових військ з логістики Павлу Щербаню

Абдиллаєв і Щарбань звернулися в СБУ і Заярнюк був затриманий.

У суді чоловік провину не визнавав, стверджував, що проти нього скоєна провокація, тому що він відмовився дати показання на Лабутіна. За його версією, насправді держпереворот планувався Департаментом контррозвідки СБУ і військовою прокуратурою.

Суд призначив йому 6 років позбавлення волі. Оскільки Заярнюк утримувався в СІЗО з середини липня 2017-го, то він уже майже відбув весь строк покарання із розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

Ексдиректора «Укрспирту» Лабутіна затримали у січні 2018-го на території Румунії. Прес-служба Державної фіскальної служби України повідомила, що Лабутіну повідомлено про підозру у фінансових махінаціях на суму 200,7 млн грн. Тодішній головний військовий прокурор Анатолій Матіос говорив, що затримано організовану злочинну групу з колишніх кримінальників і учасників АТО, які підривали людей у Києві, готували замахи, в тому числі на міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid