Суд виніс вирок за замах на вбивство банкіра Дядечка

Шевченківський суд Києва виніс вирок за замах на вбивство банкіра Сергія Дядечка, його водія та охоронців.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 10 березня.

Чотирьох осіб визнано винними у закінченому замаху на вбивство двох і більше осіб, на замовлення, за попередньою змовою групою осіб.

Суд призначив усім покарання у вигляді позбавлення волі. Найсуворіший строк – 10 років і 6 місяців – отримав Василь Данилів, який начебто був лідером і діяв на замовлення свого кума, колишнього нардепа Олександра Шепелева. Саме Данилів, за версією обвинувачення, стріляв по машині Дядечка. Ще одному обвинуваченому дали 11 років, іншим двом – по 10 років.

Але строк перебування під вартою з 15 липня 2012 року по 6 квітня 2016 року їм зараховано як один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі. Таким чином, вважається, що вони вже відбули 7,5 років позбавлення волі.

До набрання вироком законної сили суд призначив засудженим запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Вони повинні прибувати до суду за першою вимогою, повідомляти суд про зміну місця проживання і здати документи для виїзду за кордон.

Нагадаємо, що 19 березня 2012 року, коли у селі Софіївська Борщагівка обстріляли машину, в якій їх Сергій Дядечко. Були поранені водій та особистий охоронець банкіра. На шум із сусіднього будинку вийшов охоронець, який також отримав поранення і залишився інвалідом.

Під час розслідування було виявлено закриту групу із шести абонентських номерів, якими користувалися зловмисники. З місця інциденту вилучили 28 гільз, а згодом у лісопосадці під час санітарної рубки дерев знайдено автомат, з якого вони були відстріляні.

Дядечко вважає замовником замаху на його вбивство тодішнього народного депутата Олександра Шепелева. Дядечко є колишнім власником «Родовід Банк». Навесні 2009 року була розпочата процедура рекапіталізації банку державою, у зв’язку з чим він втратив статус мажоритарного акціонера банку і взагалі звільнився. У подальшому Дядечку стали відомі численні епізоди розкрадання коштів, які він пов’язував новим менеджментом «Родоводу», а організатором схем він вважав Шепелева, народного депутата від Блоку Юлії Тимошенко, який виконував функції неофіційного куратора банку. Зокрема, йшлося про привласнення 40 млн. гривень під приводом оренди і ремонту коштом банку належного дружині Шепелева офісу на Рильського, 4; оплату 320 млн. гривень Адвокатському об’єднанню «Бріарей». Тому він вважає, що у Шепелева міг виникнути задум організації його вбивства. Крім того, Дядечко повідомив, що що Шепелев був винен йому $200 тис.

До виконання злочинного плану замовник начебто залучив свого кума і довірену особу – Василя Данилів. У вироку сказано, що дружина Шепелева хрестила дитину Даниліва. У свою чергу, останній взяв собі спільниками двох своїх охоронців і знайомого.

У серпні 2012 року один із охоронців Данилів впізнав на фото Дядечка як особу, за якою вів візуальне спостереження, також показував слідчому, як добирався до банку «Союз», де працював Дядечко. Пізніше в судовому засіданні він заперечував свою причетність до цих подій. Пояснив, що брав участь у відтворенні обстановки та обставин події під умовою, що буде звільнений з-під варти, тому навмисно себе обмовляв. Але суд зауважив, що слідчі дії проводились у присутності захисника і підозрюваний поводився вільно і невимушено, тому визнав здобуті докази допустимими.

Жоден із обвинувачених вину не визнав. Усі четверо скаржились на тиск з боку правоохоронних органів, що проявлялося у переміщенні по різних слідчих ізоляторах.

Показання дав чоловік, якому один із обвинувачених доручив продати зелену «Шкода Октавія». Охоронець Дядечка стверджував, що підозріло часто бачив саме таку машину. У салоні авто продавець знайшов мобільний телефон і віддав родичам, а пізніше віддав сім-картку працівникам міліції.

Також у вироку є посиланням на свідка Чередніченка, який був водієм Шепелеєва і відбув покарання за вбивство банкіра Кириченка у 2003 році. Чередніченко розповів, що Шепелев допомагав йому переховуватись.

Колишній директор Департаменту з безпеки «Родовід Банк» розповів, що у січні-лютому 2012 Шепелев у присутності Даниліва попросив його підібрати 2 незареєстрованих автомата та набої до них, але він так і не зробив цього. Після того, як він дізнався про замах на вбивство Дядечка , він спитав у Шепелева, чи має той до цього відношення, на що той сміявся та говорив, що якщо не вийшло зараз, то вийде потім. Крім того, стверджував, що за доручення Шепелева їздив на Західну Україну записати розмову з Чередніченком для дружини і дочки, які хвилювалися через його зникнення. Чередніченко йому говорив, що в квартиру його помістив «Вася».

Вирок ще не набув чинності і може бути оскаржений

Справа за обвинуваченням Олександра Шепелева розглядається окремо. Він утримується під вартою.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *