Суд визнав, що Портнов останні 5 років жив в Україні, працюючи для адвокатського об’єднання

Печерський суд Києва задовольнив заяву Андрія Портнова і встановив факт безперервного на законних підставах його проживання на території України з 14 квітня 2014 року по 19 травня 2019 року.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на рішення від 15 січня. Рішення ухвалила суддя Печерського суду Світлана Волкова.

Портнов повідомив, що 22 лютого 2014 виїхав за межі України і не міг повернутися у зв’язку з політичним і безпідставним кримінальним переслідуванням. За наполяганням української влади в ЄС та Канаді до нього були застосовані санкції. Відтак Портонов мусив шукати роботу за кордоном, але намагаючись зберегти зв’язки з Україною.

14.04.2014 р. він був прийнятий на посаду директора департаменту з надання правової допомоги за кордоном адвокатського об’єднання «Корпоративні технології». Одночасно наказом голови об’єднання від йому оформлено службове відрядження за межі України строком на 60 днів. Це відрядження неодноразово продовжувалося аж до 19 травня 2019 і в цей день він повернувся в Україну. За весь період відрядження йому в Україні нараховувалась зарплата і сплачувались податки.

Портнов просив встановити факт безперервного проживання його в Україні останні 5 років, оскільки від цього залежить реалізація його права на працю та участь в управлінні державними справами, зокрема, можливість бути обраним народним депутатом. До слова, ценз осілості для кандидата у президенти складає 10 років, хоча сам Портнов про це не згадує.

Печерський суд побажання Портнова задовольнив, врахувавши висновки Верховного Суду, що строк службового відрядження входить до строку безперервного проживання на території України.

Нагадаємо, що у серпні 2019 суд стягнув для Портнова 1,8 млн грн моральної шкоди, а також 5 млн грн відшкодування витрат на адвокатів у зв’язку з діями Генпрокуратури, МЗС та посла Канади.

Андрій Портнов був народним депутатом України V та VI скликання, з 2010 – заступником глави Адміністрації Президента Віктора Януковича – керівником головного управління з питань судової реформи та судоустрою.

Нагадаємо, що суддя Волкова, яка ухвалила рішення для Портнова, тільки у жовтні 2019 поновилася на посаді. У 2016 її звільнила Верховна Рада за порушення присяги. У 2014 Волкова змінила запобіжний захід командиру «чорної роти» спецпідрозділу «Беркут» Дмитру Садовнику, відпустила його з-під варти і він втік до Росії. Тепер Волкову судять за ухвалення неправосудного рішення.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *