Суд вп’яте забракував хабарницьку справу екс-суддів Макухи і Демидовської

Києво-Святошинський суд знову повернув прокуратурі обвинувальний акт у справі колишніх суддів Соломянського райсуду м.Києва Алли Демидовської та Андрія Макухи.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду.

Прокуратура подала апеляцію. 25 травня Апеляційний суд Київської області відкрив провадження.

Суди неодноразово повертали прокурору обвинувальний акт у цій справі. У червні 2014 року  Печерський суд Києва повернув акт у зв’язку з відсутністю розписок обвинувачених про отримання обвинувального акту та реєстру матеріалів досудового розслідування. У жовтні 2014 року суд повернув акт, вказавши на необхідність внесення деяких відомостей до реєстру матеріалів досудового розслідуваня.

Той же Печерський акт повернув акт у 2015 році у зв’язку з невідповідністю кваліфікації дій в обвинувальному акті та підозрах.

У вересні 2016 року Вищий спецсуд за клопотання прокуратури Києва змінив підсудність і скерував справу до Києво-Святошинського суду Київської області. Прокурори посилались на те, що інкриміновані злочини вчинялися на території Солом’янського району м. Києва, що не відноситься до територіальної юрисдикції Печерського районного суду м. Києва. А оскільки двоє обвинувачених були суддями Солом’янського суду, то справу передали в інший територіально найближчий суд.

У листопаді 2016 року Києво-Святошинський суд аналогічно повернув обвинувальний акт, оскільки прокуратура не виправила раніше виявлених недоліків. Суд звернув увагу, що акт не містить даних про місце реєстрації та проживання обвинуваченого, реєстр матеріалів досудового розслідування не містить відомостей про всі процесуальні дії та рішення під час досудового розслідування. Оскаржити це рішення прокурору не вдалося. 

5 травня 2018 року Києво-Святошинський суд повернув обвинувальний акт прокурору вже вп’яте. Суд зазначив, що акт надійшов без розписок підозрюваних про отримання обвинувального акту та реєстру матеріалів досудового розслідування. Також відсутні розписки захисників про надання їм копії акту. Крім того, на думку суду, правова кваліфікація обвинувачених в обвинувальному акті вказана неправильно. А саме прокурор виклав диспозицію статей 368 і 369 КК в редакції, що відрізняється від чинної, а редакцію Кримінального кодексу, на яку посилався, не вказав.

Провадження № 42013110000000182 щодо суддів Демидовської і Макухи відкрили ще 22.02.2013 року. Суддям інкримінують вимагання і отримання грошей за вирішення спорів про порушення митного законодавства на користь фізичних осіб. Третім обвинуваченим у справі є брат діючої судді Солом’янського райсуду м.Києва Ади Педенко — Євген Педенко. За версією слідства, саме брат Педенко передавав хабарі суддям.

В обвинувальному акті йдеться, що 18.03.2013 року суддя Солом’янського райсуду Алла Демидовська, перебуваючи в кабінеті в судді Андрія Макухи, начебто одержала від нього конверт з хабарем в розмірі 5000 доларів. Раніше 5500 доларів Макусі передав адвокат Євген Педенко за прискорення прийняття рішень в адміністративних справах, з яких 500 доларів призначались безпосередньо для  Макухи.

Верховна Рада звільнила Демидовську і Макуху з посад суддів у 2016 році.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *