Суд вважає, що поліція могла б допомагати громадянам з масками

У місті Горішні плавні Полтавської області суд оголосив усне зауваження чоловіку, який вийшов у двір без маски.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову від 13 квітня.

6 квітня о 16 год. 50 хв. чоловік перебував у дворі будинку, тобто у громадському місці, без респіратора або захисної маски. До суду чоловік не з’явився, але є письмові пояснення, що вину визнає і обставини підтверджує.

Суд вирішив, що справді чоловік був у громадському місці.

Термін «громадське місце» є в Інструкції «Про єдиний облік злочинів», затвердженій Генеральною прокуратурою України, Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, Державною податковою адміністрацією, Міністерством юстиції України №20/84/293/126/18/5 від 26.03.2002 і вживається в такому значенні, громадське місце зокрема: вулиця, площа, парк, сквер; міський громадський транспорт; ринок; інші місця. Крім того, ст.178 КУпАП щодо вживання алкогольних напоїв у заборонених місцях передбачає, що під терміном «громадське місце» слід розуміти також і вулицю.

Разом з тим суддя наголошує, що, згідно з письмовими поясненнями, чоловік не має коштів на придбання маски чи респіратора, тому що не працює.

Поліцейські не встановили, чи міг чоловік виготовити маску самостійно, чи має навики для цього, чи не є недієздатною, чи обмежено дієздатною особою, чи не є особою з фізичними обмеженнями, чи проходив відповідні курси виготовлення зазначених засобів.

Суд наголосив, що одним із завдань поліції є також надання, в межах закону, допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги. Але в матеріалах справи не вбачається, що поліцейські вживали якось заходів.

Суд вважає, що чоловік вчинив адміністративне правопорушення з необережності, оскільки передбачав можливі шкідливі наслідки своєї дії, але сподівався що вони не настануть.

Також суддя зауважив, що поліцейські не встановили чи спілкувався громадянин з іншими особами у дворі будинку і чи створював суспільну небезпеку для інших осіб з огляду на відсутність даних про його стан стану здоров’я.

Нагадаємо, що з 12 березня в Україні запроваджено карантин через загрозу епідемії коронавірусної інфекції COVID-19.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *