Суддя ВАКС отримала погрози після відмови арештувати Микитася

Суддя Вищого антикорупційного суду Катерина Широка повідомила про погрози до Вищої ради правосуддя.

Інформацію про це оприлюднено на сайті ВРП.

20 квітня суддя розглядала клопотання детектива НАБУ про арешт колишнього президента корпорації «Укрбуд» Максима Микитася. Суддя відмовила в обранні запобіжного заходу і оголосила рішення о 14 год. 34 хв. Засідання транслювалося на Youtube.

Через місяць, 21 травня суддя помітила у Фейсбук в в системі Messenger таке повідомлення: «Це Ви судили… ? Ви будете наказані, та ваша родина! Біжіть». Повідомлення надійшло 20 квітня о 18 год. 17 хв.

Повідомлення від незнайомих осіб у Messenger потрапляють в окремий розділ і часто залишаються невидимі для користувача, поки розділ спеціально не відкривають.

Суддя передала у ВРП знімок екрана з отриманим повідомленням.

Нижче подробиці рішення, що викликало погрози на адресу судді.

Раніше за Микитася внесли 80 млн грн застави, але на початку квітня суд через порушення обов’язків підозрюваного стягнув цю суму в дохід держави і призначив нову заставу в сумі 100 млн. Микитась мав внести гроші протягом 5 днів, але не зробив цього і прокурор просив взяти його під варту без можливості застави.

Адвокат Микитася говорив про те, що їм не дали можливості оскаржити судове рішення і звернення з клопотанням про взяття під варту було передчасним.

Суддя Широка у рішенні зазначила, що сторона обвинувачення зпропонувала їй доводи аналогічні з тими, які вже оцінювалися слідчим суддею при зверненні у дохід держави 80 млн грн і призначенні більшої застави. Слідча суддя не може розглядати ідентичні аргументи сторони обвинувачення, по яких вже було прийняте рішення, окрім як у сукупності з новими обставинами, оскільки це буде порушувати принцип юридичної визначеності.

Суддя Широка погодилася, що рішення, яким Микитасю призначено 100 млн грн застави мало бути виконане негайно, хоча на нього подано апеляцію і воно не набрало законної сили. Апеляційне оскарження триває, а тому рішення, Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду не матиме юридичних наслідків, якщо вона тепер прийме рішення про відмову чи застосування запобіжного заходу. Відтак суддя Широка вважала, що в разі прийняття нею нового рішення захист буде позбавлений права на ефективне апеляційне оскарження. Суддя також зазначила, що взяття під варту через невнесення застави з урахуванням апеляційного оскарження буде суто каральним.

Суддя назвала клопотання щодо Микитася необґрунтованим, поданим передчасно і непропорційним втручанням у права і свободи особи.

29 квітня Апеляційна палата ВАКС частково задовольнила скаргу захисників та визначила, що стягненню підлягає лише 30 млн гривень застави. Водночас новий розмір застави був визначений знову як 100 млн грн. і Микитась мав доплатити 50. Оскільки екснардеп цього не зробив, то прокуратура звернулась до суду з проханням взяти підозрюваного під варту, але 14 травня Микитася відправили тільки під цілодобовий домашній арешт.

28 травня Апеляційна палата ВАКС змінила запобіжний Микитасю на тримання під вартю з альтернативою внесення 100 млн гривень застави.

Екснардеп від «Волі народу» і колишній бенефіціар компанії «Укрбуд» підозрюється НАБУ в організації заволодінні коштами на будівництві житла для Нацгвардії. Військові начебто отримали квартири, вартість яких  була завищена на 81,6 млн грн.

20 вересня 2019 Максим Микитась оголосив, що продав «Укрбуд Девелопмент». 

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *