Суддя відмовився від знайдених вдома грошей і НАБУ закрило справу

Національне антикорупційне бюро закрило справу про можливе недостовірне декларування щодо судді Берегівського райсуду Закарпатської області Олександра Фейіра. Гроші, вилучені вдома у судді, конфіскують у власність держави.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвали суду від 25 червня і 2 липня.

У 2017 році на розгляд до судді Фейіра надійшов протокол про вчинення адміністративного правопорушення, а саме водіння в стані алкогольного сп’яніння.

За матеріалами справи, помічник судді порадила водію звернутися до конкретного адвоката, який був знайомим судді. Далі адвокат за закриття справи начебто вимагав у водія $500 хабара для судді 2000 грн для себе.

Події розгорталися у серпні 2017-го. За версією слідства, $300 судді передали до засідання і $200 після. Під кінець судового засідання суддя Фейір вказав, що водій не проходив тестування на алкоголь на тестері «Драгер», щоб використати це як підставу для закриття справи.

Суддя та адвокат були викриті правоохоронними органами.

Вдома у судді пройшов обшук. Окрім 300 доларів ймовірного хабара, були також вилучені 5723 доларів, 1250 євро і 34500 угорських форинтів (станом на 14.07.2018 — близько 3200 грн).

Ці гроші не були відображені в декларації судді. Тому НАБУ зареєструвало ще одне кримінальне провадження.

Суддя та його дружина заявили, що не знають, що це за гроші і членам їх родини вони не належать.

Під час розслідування заяв про повернення коштів законному володільцю не надходило.

НАБУ не зібрало достатньо доказів для повідомлення судді про підозру у недостовірному декларуванні. Детектив повідомив, що вичерпано усі джерела отримання доказів та засоби доказування. 

Оскільки НАБУ необхідно закрити справу, а власник грошей залишився невідомим, то детектив подав клопотання про конфіскацію їх у власність держави. Суд клопотання задовольнив і тепер НАБУ має перерахувати гроші на рахунок держказначейства.

У справі про отримання хабара судді Фейіру та адвокату повідомлено про підозру. У жовтні 2017-го суд застосував до судді запобіжний захід у вигляді 65 тис. грн застави. 

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *