Суддю Констянтина Васалатія, після винесення вироку Януковичу, відсторонили від роботи

Вища рада правосуддя ухвалила рішення про відсторонення від здійснення правосуддя строком на півроку суддю Оболонського райсуду Києва Констянтина Васалатія, який входив у колегію суддів у справі про держзраду президента-втікача Віктора Януковича.

Відповідне рішення опубліковане на сайті ВРП 13 лютого. 

Повідомляється, що Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя вирішила притягнути Васалатія до дисциплінарної відповідальності, відсторонивши його від роботи на півроку.

Зазначається, що також його позбавили права отримувати доплати до посадового окладу судді.

Крім того, Васалатій обов’язково має пройти курс підвищення кваліфікації щодо суддівської етики та застосування цивільного процесуального законодавства і у подальшому пройти відповідне оцінювання.

Причини відсторонення судді не повідомляються.

Нагадаємо:

 • 5 лютого захист екс-президента Віктора Януковича приніс у Державне бюро розслідувань заяву нібито злочини чинних представників найвищого керівництва держави.
 • У документах, оприлюднених адвокатом, Янукович звинувачує у злочинах секретаря РНБО Олександра Турчинова, голову Верховної Ради Андрія Парубія, екс-прем’єра Арсенія Яценюка, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, екс-очільника СБУ Валентина Наливайченка, нардепа Сергія Пашинського, мера Києва Віталія Кличка, лідера «Свободи» Олега Тягнибока, генпрокурора Юрія Луценка, міністра оборони Степана Полторака, екс-представника України при ООН Юрія Сергєєва, в.о. міністра оборони у 2014 році Ігоря Тенюха.
 • Також у цей список внесли тих, хто займався справою про державну зраду Януковича. Це прокурори Руслан Кравченко та Максим Крим, уся колегія суддів (Владислав Дев’ятко, Максим Тітов, Костянтин Васалатій) і навіть безкоштовні адвокати екс-президента (Юрій Рябовол і Ігор Ляшенко).
 • 24 січня Оболонський райсуд Києва заочно визнав Віктора Януковича винним у державній зраді, а також злочинах проти миру і посібництві у веденні війни проти України – і присудив 13 років в’язниці.

За данними сайту http://www.zapravo.kharkov.ua можна навести наступні цікаві рішення судді Валасатія

Аналіз рішень Васалатія Костянтина Анатолійовича, судді Оболонського районного суду, вражає першокласним знанням законів, та свідченням того, що він є патріотом України і йому прикро бачити недолугі потуги реформування силових структур. Слід також зазначити, що на відміну від багатьох інших судей, Констянтин Анатолійович, згідно з реєстром декларацій, має лише одну квартиру та один семірічний автомобіль.

Далі наведені цитати рішень судді Васалатія Костянтина Анатолійовича:

«Суд прийшов до висновку, що так як у працівники поліції самоусунулись від виконання свої посадових обов’язків та не з’ясували усіх обставин справи, є усі підстави закрити дане провадження»
http://reyestr.court.gov.ua/Review/64013696

«У суду є усі підстави пересвідчитись у непрофесійності, необізнаності та невмінні складати процесуальні документи працівниками реформованої, не корумпованої «Національної поліції», в якій працюють надзвичайно чесні та активні поліцейські, які через декілька років наберуться досвіду та колись у майбутньому стануть професіоналами»
http://reyestr.court.gov.ua/Review/65391161

«У суду є усі підстави вкотре пересвідчитись у низькому професійному рівні працівників «нової поліції» та небажанням виконувати вимоги чинного законодавства України з питань щодо зміцнення законності, запобігання правопорушенням, сумлінного виконання своїх обов’язків та відповідальності перед суспільством»
http://reyestr.court.gov.ua/Review/64223807

«Суд прийшов до висновку щодо констатації факту непрофесійності, необізнаності працівників «реформованої, не корумпованої «Національної поліції», в якій працюють надзвичайно чесні та активні поліцейські», які через декілька років наберуться досвіду та колись у майбутньому стануть професіоналами, і яких на даний час керівництво УПП ДПП взагалі не контролює та не навчає»
http://reyestr.court.gov.ua/Review/65449903

І ось найбільш вражаюче рішення, що шокує своєю відвертістю.

«Cуд прийшов до висновку, що керівництво УПП ДПП не бажає контролювати дії своїх підлеглих, які у свою чергу не бажають виконувати вимоги законодавства та встановлювати істину по справі, що свідчить не тільки про популізм керівництва поліції України, що робить спроби звеличити значимість поліції вказуючи про її новий рівень, але й і про повну відсутність знань будь якого інспектора «НОВОЇ ПОЛІЦІЇ»
http://reyestr.court.gov.ua/Review/65178883

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

1 ответить
 1. Rostyslav Kravets
  Rostyslav Kravets говорит:

  Похоже ВРП делает все, чтобы появились основания для отмены приговора Януковичу. Удивительная организация по своему цинизму и предвзятости.

  Ответить

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *