Світовий банк прогнозує зростання цін на нафту

Ціни на нафту в середньому становитимуть $41 за барель у поточному році та $44 у наступному.

Про це в жовтневому огляді Commodity Markets Outlook Світового банку.

У квітні 2020 року Світовий банк знизив прогноз цін на нафту цьогоріч до $35 за барель та до $42 у 2021 році.

Згідно прогнозу, попит на нафту буде підвищуватися дуже повільно, оскільки пандемія COVID-19 гальмує розвиток туризму та обмежує свободу пересування, а відновлення глобальної економічної активності до докарантинних рівнів очікується лише через рік.

Водночас очікується, що в 2021 році ціни на енергоносії, зокрема природний газ і вугілля, помітно зростуть після значного спаду 2020 року (перегляд квітневого прогнозу у бік зростання).

Причинами більш низького рівня цін на енергоносії порівняно з прогнозним можуть стати друга хвиля пандемії, внаслідок якої все частіше вводяться обмеження та скорочується споживання, а також затримки з розробкою й поширенням вакцини.

За прогнозом ціни на метали дещо зростуть у 2021 році після падіння цьогоріч, чому сприятиме триваюче відновлення світової економіки та подальший стимулюючий вплив з боку Китаю. Якщо період повільного зростання світової економіки затягнеться, рівень цін буде нижче прогнозного.

У 2021 році також очікується помірне зростання цін на сільськогосподарські товари, які в 2020 році виросли за оцінками на 3% внаслідок невеликого скорочення виробництва харчових олій.

У квітні учасники угоди ОПЕК+, найбільші з яких Росія та Саудівська Аравія, домовилися про рекордне скорочення видобутку нафти через масштабне поширення коронавірусу.

Країни ОПЕК+ сумарно скоротили видобуток нафти на 9,7 млн барелей на добу. Угода діятиме 2 роки — з 1 травня 2020 року до травня 2022 року. Загальне скорочення видобутку в світі може скласти близько 19 млн бар. на добу.

WorldBank Oils

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *