Тимчасова адміністрація увійшла в кіпрський RCB Bank

Європейський центральний банк призначив тимчасового адміністратора для нагляду за ліквідацією RCB Bank.

RCB, який був створений як дочірня компанія російського державного ВТБ в 1995 році, виплатить 2,8 мільярда євро клієнтських депозитів або переведе їх іншому банку.

Установі, яка раніше називалася Російський комерційний банк, заборонено узгоджувати нові позики, депозити та інвестиції.

«Хоча RCB був і залишається багатим на ліквідність та капітал, поточна й надзвичайно нестабільна геополітична ситуація вимагає від нього трансформації та прийняття нової стратегії – поступового припинення банківських операцій, водночас забезпечуючи найкращі інтереси своїх клієнтів», – прокоментували ситуацію в банку.

Банк вирішив згорнутися до того моменту, як занепокоєння клієнтів через війну в Україні викликає відтік ліквідності, як це трапилося із австрійським дочірнім банком російського Сбербанку, який в березні був передано під зовнішнє управління через відтік депозитів.

RCB, який оголосив про передачу контрольного пакету ВТБ своєму управлінню в день вторгнення росії в Україну, заявив, що планує перетворитися на «компанію з управління регульованими активами, враховуючи значні активи на її балансі».

«Поетапна ліквідація» RCB розпочалася після краху минулого місяця Sberbank Europe, дочірньої компанії найбільшого російського кредитора, яка постраждала від скорочення депозитів, що призвело до того, що його операції з ЄС були передані місцевим конкурентам або ліквідовані.

Банки з російськими клієнтами особливо сильно постраждали від західних санкцій, які обмежують розмір нових депозитів, які можуть робити російські громадяни. ВТБ, який контролюється урядом росії, потрапив під санкції Заходу і втратив доступ до SWIFT.

ВТБ згортає свої операції в ЄС, які базуються у Франкфурті, і звільняє співробітників інвестиційного банку в Лондоні, де його активи були заморожені Великобританією минулого місяця.

«ЄЦБ вирішив призначити тимчасового адміністратора для ретельного моніторингу позиції ліквідності та капіталу RCB Bank, а також для нагляду за впорядкованим виплатою коштів його вкладникам», – повідомили в центробанку. Команда адміністраторів з Deloitte «підтримає впорядковану реалізацію плану добровільної поступової ліквідації банку».

ЄЦБ заявив, що схвалив угоду RCB, оголошену у вівторок, про продаж кредитного портфеля на суму 556 млн євро кіпрських, британських та європейських клієнтів своєму кипрському кредитору Hellenic Bank на суму понад 500 млн євро.

RCB, яка мала активи в 4,9 млрд євро на кінець 2020 року, заявила, що операція дозволить їй «повністю виконати свої зобов’язання перед клієнтами та зберегти достатні ліквідні активи для подальшої діяльності після її перетворення в компанію з управління активами».

В установі заявили, що незабаром клієнти отримають повідомлення про закриття рахунків, а депозити зі строковими депозитами зі строком погашення після червня будуть погашені в повному обсязі, включаючи відсотки за період, коли їхні гроші зберігалися в RCB.

Представники ЄЦБ тривалий час хвилювалися з приводу бізнес-моделі RCB та її впливу на російські інтереси, що спонукало їх видавати попередження про посилення контролю за відмиванням грошей та санкціями, повідомляє особа, поінформована про ситуацію.

У матеріалах, відомих як Панамські документи, які були опубліковані Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів у 2016 році, повідомлялося, що RCB надала Sandalwood Continental понад $800 млн у вигляді незабезпечених позик і улюблених угод щодо обміну відсотками з 2008 по 2013 рік.

Компанія Sandalwood (Британські Віргінські острови) була пов’язана з російським віолончелістом і бізнесменом Сергієм Ролдугіним, близьким другом президента Володимира Путіна, стверджуєтся у Панамських документах. RCB заперечує будь-які зв’язки з Ролдугіним або надання незабезпечених кредитів.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *