Трамп подовжив дію низки імміграційних обмежень

Президент США Дональд Трамп подовжив до 31 березня 2021 року строк дії низки імміграційних обмежень, запроваджених відповідною прокламацією у червні.

Прокламація тимчасово призупинила в’їзд в країну для іноземних працівників із певним типом віз. Така імміграція «становить ризик для ринку праці США у часи спалаху коронавірусу», згідно з прокламацією. Йдеться про візи H-1B, яка дає право на роботу висококваліфікованим працівникам, зокрема у сфері ІТ, L-1 (видається для трансферу в рамках однієї компанії), H-2B (для малокваліфікованих працівників) та J-1 (видається учасникам освітніх програм), а також членам їх родин. В останньому випадку – J-1 – обмеження стосуватимуться лише тих, хто бере участь в програмах із робочим компонентом, таких як au pair чи «працюй та подорожуй», але не студентів. Прокламація передбачає виключення для медпрацівників а також у випадках важливих для національної безпеки.

Строк дії прокламації мав завершитись 31 грудня 2020 року.

Трамп обґрунтував необхідність подовження дії прокламації ризиками, які така імміграція створює для ринку праці США в умовах COVID-19. «Вплив COVID-19 на ринок праці Сполучених Штатів та на здоров‘я американських громад є питанням, яке продовжує створювати занепокоєння в сфері національної безпеки, – йдеться в заяві Трампа, виданій в четвер. – Поточна кількість нових добових випадків у світі, про які повідомляє Світова організація з охорони здоров‘я, наприклад, перевищує цифри червня і хоча доступ американців до терапії та вакцин зростає, вплив на ринок праці та громадське здоров‘я не був повною мірою реалізований».

В ході свого президентства Трамп виступав за посилення вимог до імміграції. Новообраний президент Джо Байден критикував політику Трампа в цій сфері, однак поки невідомо, які саме заходи адміністрації Трампа Байден планує переглянути.

 

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *