У 2024 році бізнес в Україні почав активніше звертатися з повідомленнями про корупцію
Минулого року бізнес проявив найбільшу активність у викриванні корупційних проявів. Про це свідчать результати чергового загальнонаціонального дослідження «Корупція в Україні 2024: розуміння, сприйняття, поширеність»
Так, у 2024 році дуже серйозною проблемою корупцію назвали 76% представників суб’єктів господарювання України, тоді як у 2023 році так вважали 73%. Крім цього, 57% підприємців вважають, що рівень корупції в Україні за останній рік зріс (у 2023 році таку думку висловили 46,3%). Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Закон і Бізнес».
Також серед представників бізнесу погіршилося сприйняття поширеності корупції в Україні. 83,1% респондентів вважають, що корупція дещо або дуже поширена (у 2022 році так вважали 81,3%).
При цьому продовжує зберігатися тенденція, коли підприємці оцінюють поширеність корупції у тій сфері, де вони працюють, значно нижче, ніж в інших сферах і в Україні загалом. Так, середній індекс сприйняття поширеності корупції в тій сфері, де працюють опитані підприємці, майже вдвічі нижчий, ніж оцінка поширеності корупції загалом в Україні. Понад третина підприємців (30,4–39,1%) повідомили про повну відсутність корупційних випадків у сфері їхньої діяльності. А частка тих, хто відповів, що корупція у відповідній сфері “відсутня” та “майже відсутня”, перевищила половину опитаних (54,2%–64,5%).
Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.
Якщо понад дві третини підприємців вважають корупцію поширеною, то з корупційними практиками безпосередньо має справу більш ніж втричі менше респондентів. Про корупційний досвід у 2024 році заявили 23,2% представників бізнесу. Цей показник майже не змінився у порівнянні з 2023 роком.
Найураженішою корупцією сферою бізнес називає митницю. Друге місце за поширеністю корупції посідають постачальники послуг з підключення та обслуговування систем електро-, газо-, водопостачання та водовідведення, третє місце — правоохоронні органи, будівництво та земельні відносини.
Найнижчий показник корупційного досвіду в аудиторії бізнесу зафіксовано у таких сферах, як діяльність податкових органів, контроль і нагляд за господарською діяльністю, виконання судових рішень.
Разом з тим невпинно зростає залученість підприємців до викривання корупції шляхом повідомлень про її прояви уповноваженим інституціям. Минулого року про факти корупції до компетентних органів повідомив кожен шостий представник бізнесу і цей показник є найбільшим порівняно з попередніми роками.
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!