У Брюсселі відбулося четверте засідання Діалогу з прав людини

Засідання Діалогу з прав людини у рамках Підкомітету «Юстиція, свобода та безпека», який створено відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, відбулося у Брюсселі.

Делегацію України очолив заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов. Делегацію ЄС очолив Дірк Шюбель, керівник відділу двосторонніх відносин з країнами Східного партнерства в Європейській службі зовнішньої діяльності.

Заступник Міністра юстиції Сергій Петухов висловив вдячність ЄС за підтримку України та невизнання незаконної анексії Автономної Республіки Крим, засудження збройної агресії на тимчасово окупованих територіях Донбасу, документування та реагування на масштабне порушення прав людини на цих територіях.

Як задокументовано в доповідях Управління Верховного комісара з прав людини, існують численні обмеження на основні свободи та порушення міжнародного гуманітарного права. Сторони засудили порушення прав людини та зловживання у районах Донецької та Луганської областей, які не повністю контролюються урядом України. Вони також закликали до негайного звільнення всіх незаконно затриманих українських громадян у Росії та Кримському півострові.

Отримані схвальні відгуки щодо роботи Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб та прийняття Стратегії інтеграції ВПО до 2020 року, тоді як ЄС та Україна сподівалися на оперативне завершення та прийняття відповідного Плану дій, а також на постійні зусилля по здійсненню Плану дій для окремих районів Донецької та Луганської областей.

Учасники обговорили питання запобігання жорстокому поводженню та катуванню, а також позитивні зміни через реформування правоохоронних органів для зміцненні прав людини в Україні. ЄС та Україна відзначили важливість гармонізації виборчого законодавства напередодні майбутнього виборчого циклу та погодилися з необхідністю якнайшвидшого оновлення Центральної виборчої комісії, що забезпечує збалансоване представництво відповідних політичних сил.

Що стосується ґендерної рівності та прав жінок, то ЄС та Україна привітали останні досягнення — призначення Урядового уповноваженого з питань ґендерної політики та законодавчих змін, внесених Україною щодо боротьби проти насильства щодо жінок та насильства в сім’ї. Європейський Союз закликав Україну ратифікувати Стамбульську конвенцію.

Сторони також обговорили права дитини. З цього приводу Сергій Петухов зазначив: «Уряд на засіданні 30 травня схвалив Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про прав а дитини на період до 2021 року. Його положення містять передумови оновлення системи захисту прав дітей, забезпечують доступ дітей до всіх видів якісної медичної допомоги, починаючи з народження та забезпечують раннє виявлення соціальних проблем у дітей».

Політика недискримінації також була включена до порядку денного Діалогу, включаючи права ЛГБТІ осіб та осіб, які належать до етнічних, мовних, релігійних та національних меншин, в тому числі в контексті закону про освіту, в якому Україна підтвердила готовність врахувати положення висновку Венеціанської комісії.

Наступне засідання Діалогу з прав людини між Україною та ЄС заплановано весною 2019 року.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *