У Мінфіні назвали терміни припинення випуску валютних ОВДП

Міністерство фінансів з метою зниження валютних ризиків має намір до 2024 року перейти до випуску облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), номінованих лише в гривні.

Про це повідомила директор департаменту боргової політики міністерства фінансів Поліна Ярова.

За її словами, в період 2014-2016 років, коли девальвація гривні була найбільш масштабною, державний борг зріс більш ніж у три рази, оскільки більше 60% боргу було номіновано в іноземних валютах.

«Дуже дорогим виявляється борг, який ми беремо в іноземній валюті. Беручи до уваги високі ризики валютного боргу, ми поступово будемо переходити до випуску внутрішніх облігацій тільки в національній валюті, ми плануємо до 2024 року повністю перейти до випуску ОВДП тільки в гривні», – зазначила Ярова.

Вона також не виключає, що Мінфін найближчим часом буде здійснювати випуск ОВДП в євро.

Ярова також повідомила, що крім збільшення частки держборгу в нацвалюті, урядова стратегія управління держборгом передбачає рівномірний графік його погашення, залучення довгострокового пільгового фінансування, розвиток міцних взаємовідносин з інвесторами.

Вона зазначила, що серед причин виникнення боргу є недоотримання доходів від приватизації та невиконання позичальниками боргових зобов’язань, забезпечених держгарантіями.

«За всі роки незалежності жоден держбюджет не був затверджений з профіцитом. Накопичена непогашена заборгованість з 90-х років ще досі є, і на сьогодні вона становить $2 млрд», – додала Ярова, повідомляє УНІАН.

Нагадаємо, що у вересні на Українському фінансовому форумі Мінфін анонсував плани по скороченню, а в майбутньому припиненню випуску ОВДП у валюті. Також було оголошено і про плани припинити випуск п’ятирічних ОВДП.

«Ми вже відмовилися від розміщення в євро. Наша мета – перейти виключно на гривневі запозичення на внутрішньому ринку », – говорив урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца у вересні.

3 грудня Мінфін вперше розмістив ОВДП в доларах під ставку нижче 4%.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *