У січні 2025 року розпочнеться реалізація реформи соцстрахування 'єПотенціал

У січні 2025 року розпочнеться реалізація реформи соцстрахування ‘єПотенціал

Реформу соціального страхування “єПотенціал” почнуть запускати в Україні з січня 2025 року, повідомила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

“Вона почне стартувати із січня. У січні ми вже обмінюватимемося з Міністерством охорони здоров’я даними. Про стан людини. Ми зробимо електронний формат статусу, цієї карти людини з інвалідністю, щоб їй було просто пред’явити цю карту, вона буде одразу в “Дії”. Ми також зробимо доступним соціальний кабінет особи, де вона зможе отримати інформацію про себе і про всі можливості, і у зручний спосіб подаватиме заявки на різні сервіси та соціальні послуги”, – сказала Жолнович в ефірі національного телемарафону в середу. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

За її словами, до літа 2025 року міністерство розширюватиме функціонал усіх цифрових сервісів підтримки, щоб у межах трьох-чотирьох місяців можна було повноцінно розгорнути підтримку людини за новою системою.

Як повідомлялося, у вересні Жолнович анонсувала запуск цифрового проєкту “єПотенціал”.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

29 жовтня в Мінсоцполітики заявили, що реформа соціального страхування “єПотенціал” передбачає перехід від медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) до оцінки працездатності. Зазначається, що ключова зміна – те, що замість МСЕК інвалідність встановлюватимуть за висновками мультидисциплінарних команд із використанням цифрових інструментів, а для визначення заходів підтримки проводитимуть оцінку працездатності, тобто спроможності людини повернутися до роботи та отримувати власний дохід.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *