У «Слузі народу» запропонували відкласти підвищення мінімальної зарплати до грудня 2021 року

Підвищення мінімальної заробітної плати в Україні до рівня у 6500 гривень можуть відкласти до грудня наступного року.

З подібною ініціативою виступає голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, нардеп від «Слуги народу» Данило Гетманцев. Про це він сказав в інтерв’ю.

Гетманцев пояснює, що переглядати розмір виплат потрібно, але зробити це одномоментно — неможливо.

«Тому ми переглядаємо ці стандарти поступово. До речі, до нашого рішення про підвищення мінімалки до 5 тисяч гривень, третина працівників була за межею абсолютної бідності. Тобто, вони заробляли менше, ніж їм необхідно було для фізичного виживання. Кожного місяця Мінсоцполітики перераховує фактичний прожитковий мінімум. У липні було 5050 грн, а ми підняли до 5 тисяч гривень. Інакше кажучи, ми не підняли мінімалку до цього рівня, але наблизилися. Наступного року повинні перейти цю мінімальну межу. Підвищення буде на 9,3%», — пояснив депутат.

За словами депутата, підвищення зарплати може призвести до тінізації економіки — людей почнуть переводити на 0,5 ставки.

«Тому мені здається, що оптимальною сумою для підвищення зарплати є 6 тисяч гривень, а не 6,5 тисяч. Тобто, я б зупинився на 6 тисячах гривень», — заявив він.

На уточнююче запитання про те, що бюджет-2021 передбачає підвищення мінімалки до 6,5 тисяч, Гетманцев сказав:

«Так. Але я б відклав це підвищення до 1 грудня 2021 року. Тоді, мені здається, що ми б нормально пройшли цей рік. Адже це менше впливатиме і на інфляцію, і на податковий тиск на бізнес».

Мінімальна зарплата в Україні: що відомо

Верховна Рада прийняла закон про підвищення мінімальної заробітної плати до 5 тисяч грн з 1 вересня. Разом з мінімальною зарплатою 1 вересня зросла і пенсія.

В 2021 році мінімальну зарплату планують підвищити до 6,5 тисяч гривень у два етапи.

Прем’єр Денис Шмигаль прогнозує, що заплановане у 2021 році зростання мінімальної зарплати не спричинить значного зростання цін.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *