Учаснику рейдерської схеми по захопленню нерухомості за допомогою реєстраторів винесено вирок

Печерський суд Києва виніс вирок за участь у злочинній організації і відмивання грошей.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 22 грудня.

Чоловік брав участь у злочинній організації, яка заволодівала приміщеннями і земельними ділянками на підставі підроблених документів і судових рішень. До суду подавалися сфальшовані документи, позови від фіктивних власників майна до фіктивних відповідачів і  мирові угод щодо визнання права власності.

Обвинувачений та ще один чоловік, використовуючи особисті знайомства та зв’язки у Голопристанському районному суді Херсонської області, забезпечували безперешкодний розгляд справ за позовами осіб, що використовували підроблені документи.

За матеріалами справи, чоловік дав своєму спільнику 6 тисяч доларів для винагороди невстановленим особам у Голопристанському районному суді і отримання необхідного судового рішення. Втім, чи отримував ці гроші хтось із працівників суду у вироку не сказано.

Мирову угоду затверджував суддя Юрій Францішко. За відсутності власників майна суддя стягнув майно поручителів за договором позики на користь людини за підробленим паспортом присудили 09, га землі в Києві в Солом’янському районів, а ще близько 100 об’єктів – паркомісця і гаражні боксів в Києві, по проспекту Героїв Сталінграда, чотири квартири, дві будівлі і ще земельні ділянки. Пізніше це рішення скасував апеляційний суд, тому що мирова угода не відповідала вимогам закону і шкодила інтересам третіх осіб, крім того, у справі порушено підсудність. З’ясується, що заяви від імені поручителів розглядати справу за їх відсутності були підроблені, а суддя повістки про виклик у засідання їм взагалі не надсилав.  

До оборудки був залучений директор Комунального підприємства Київської обласної ради «Аквабіоресурси». За версією слідства, він забезпечував учасників злочинної організації ключами держреєстраторів для доступу до реєстру і переоформлення нерухомості.

Обвинувачений пішов на угоду з прокурором і зобов’язався викрити злочинні дії інших учасників групи, які брали участь у захопленні низки об’єктів нерухомості: 12 паркомісць, 2 будинків і одної земельної ділянки.

Суд призначив 5 років позбавлення волі, але звільнив від відбуття ув’язнення з іспитовим строком 3 роки.

У січні 2020 Вища рада правосуддя звільнила суддю Францішка з посади судді Голопристанського суду Херсонської області за недбалість і грубе порушення закону. Він ухвалив рішення, яким визнав за особою право власності на 98 об’єктів нерухомості, що належали іншим людям. Про притягнення його до кримінальної відповідальності наразі не відомо.

У серпні 2019 року СБУ відрапортувала про викриття міжрегіональної злочинної організації, яка спеціалізувалася на рейдерських захопленнях об’єктів державної, комунальної та приватної власності.

За попередніми оцінками СБУ, загальна сума збитків, завдана рейдерами державі та представникам комерційних структур, становить близько півтора мільярда гривень.

 

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *