Учені пояснили зростання кількості нападів акул на людей
За 2023 рік зареєстровано 69 неспровокованих атак акул на людей: на 6 більше, ніж у середньому за останні п’ять років. Кількість нападів акул на людей за останні десятиліття неухильно зростає.
Так, за статистикою Міжнародного архіву нападів акул (ISAF), у 1990-ті роки було зареєстровано лише 500 нападів, а з 2010 до 2019 роки – вже понад 800. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «УНІАН».
При цьому тільки за 2023 рік зареєстровано 69 неспровокованих атак акул на людей: на 6 більше, ніж у середньому за останні п’ять років. Загинуло 10 осіб.
Черговий випадок нападу стався днями – 17 вересня на Канарських островах акула напала на німецьку туристку, від отриманих травм жінка померла. Акули стали частіше нападати на людей і в інших місцях.
Дослідники називають кілька причин для такого збільшення статистики. По-перше, завдяки соцмережам про подібні випадки стає відомо частіше, ніж раніше. Другим фактором може бути збільшення кількості туристів, які відпочивають на морі.
Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.
При цьому вчені не відмічають жодних суттєвих змін у поведінці акул – вони не стали ні голоднішими, ні агресивнішими.
Найбільше постраждалих від нападів акул припадає на США (1640 випадків), за ними йдуть Австралія (706) і ПАР (262).
Напади акул на людей
Уникнути нападу акул допоможуть прості запобіжні заходи: триматися ближче до берега, не купатися на світанку і в сутінках, уникати надмірного плескання у воді.
При цьому, незважаючи на свою страхітливу репутацію, за статистикою акули в тисячі разів менш небезпечні для людини, ніж змії та комарі.
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!