Угода на мільярд: Укрзалізниця купить у США 30 тепловозів

Укрзалізниця у 2018-2019 роках придбає в американської компанії General Electric 30 вантажних дизельних локомотивів TE33AC. Про це повідомляє прес-служба «Укрзалізниці».

«Тепловозів «Укрзалізниця» не купувала рівно десять останніх років. Партія, яку поставить General Electric у співпраці з українськими підприємствами, — найбільша в незалежній Україні», — зазначив в.о. голови правління Укрзалізниці Євген Кравцов.

Постачання локомотивів відбудеться відповідно до рамкової угоди про оновлення рухомого складу на суму у 1 млрд доларів, підписаної сьогодні між «Укрзалізницею» та американською компанією.

Виробництво локомотивів стартує на початку цього року в США і перші поставки мають відбутися вже цієї осені.

В General Electric зазначили, що мова йде про найбільший контракт, який ця американська компанія будь-коли підписувала в Україні. В рамках його реалізації компанія не тільки поставить в Україну 30 локомотивів, але й здійснюватиме їхнє обслуговування, а також ремонт інших українських локомотивів.

Чим американські тепловози кращі за радянські?

В «Укрзалізниці» зазначають, що американські тепловози ТЕ33АС адаптовані до кліматичних умов пострадянського простору та не шкодять довкіллю так, як радянські тепловози.

«У порівнянні з тепловозами 2ТЕ10 та 2ТЕ116 шкідливі викиди знижені більш ніж на 40 %. Це вантажні тепловози (американські локомотиви GE TE33AC. — Ред.) нового покоління з асинхронними тяговими електродвигунами потужністю 3356 кВт. Конструкційна швидкість — 120 км/годину», — наголошують в компанії.

Окрім того, тепловози обладнані сучасною системою діагностики, здатною виявити дефекти та своєчасно повідомити про них машиністу.

«У них високі тягові властивості за рахунок вбудованої комп’ютеризованої мікропроцесорної системи управління і діагностики з електронним впорскуванням палива», — повідомляють в «Укрзалізниці».

«Це потужний сигнал інвесторам, що Україна змінює спосіб ведення бізнесу, що добре для населення і для економіки», — прокоментувала підписання угоди посол США в Україні Марі Йованович.

В «Укрзалізниці» також зазначають, що тепловози GE TE33AC вже використовують у пострадянських країнах Центральної Азії з шириною залізничної колії 1520 мм.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

2 ответы
 1. Rostyslav Kravets
  Rostyslav Kravets говорит:

  Могу поспорить, что по этому поводу НАБУ не откроет ни одного уголовного дела ни сейчас, ни в дальнейшем, хотя коррупционная составляющая и нанесение ущерба экономике Украины на лицо. Вот и еще один пример чьи интересы защищает этот орган.

  Ответить
 2. Иван Куликов
  Иван Куликов говорит:

  Даже в самой укрзализнице многие недоумевают, зачем нам тепловозы, если большая часть железной дороги электрифицирована.

  Ответить

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *