Ухвалено положення щодо регулювання діяльності бюро кредитних історій

Ухвалено положення щодо регулювання діяльності бюро кредитних історій

Національний банк України затвердив Положення про регулювання діяльності бюро кредитних історій (далі – Положення).

Положення, зокрема, визначає:

  • порядок взаємодії між бюро кредитних історій та регулятором під час погодження правил формування і ведення кредитних історій;
  • особливості контролю за діяльністю бюро кредитних історій та цільовим використанням інформації. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Я і Закон».

Згідно з Положенням контроль за діяльністю бюро кредитних історій здійснюватиметься Національним банком шляхом віддаленого моніторингу та аналізу наявної інформації, документів, письмових пояснень.

За результатами контролю Національний банк у разі виявлення порушень оформлюватиме довідку про результати здійснення контролю та звертатиметься до бюро з письмовим застереженням з вимогою вжити заходів для їх усунення.

У разі невиконання або несвоєчасного виконання письмового застереження Національний банк може звернутися до суду з вимогою про застосування до бюро кредитних історій фінансових санкцій, передбачених чинним законодавством.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Положення про регулювання діяльності бюро кредитних історій затверджене постановою Правління Національного банку України від 06 жовтня 2023 року № 127, яка набирає чинності з 11 жовтня 2023 року.

Попередній нормативно-правовий акт, що регулював аналогічні питання з 1 січня 2021 року, – Положення про здійснення контролю за діяльністю бюро кредитних історій, затверджене постановою Правління НБУ від 29 грудня 2020 року № 171, втрачає чинність.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *