Україна має сплатити $14 млрд зовнішніх боргів до 2024 року

Впродовж 2022-2023 років Україна повинна сплатити близько $14 млрд за зовнішніми зобов’язаннями.

Про це свідчать дані Інфляційного звіту Національного банку за жовтень.

В НБУ нагадали, що завдяки надходженню $2,7 млрд Україна в серпні наростила міжнародні резерви до $31,6 млрд – максимального рівня з квітня 2012 року.

Завдяки цьому Україна пройшла пікові виплати за держборгом у вересні у $3,1 млрд. Після виплат резерви скоротилися до $28,7 млрд. І хоча вони залишаються на високому рівні, такий обсяг становить 90% від мінімально необхідного рівня за критерієм МВФ.

Нацбанк очікує зростання валютних резервів наприкінці 2021 року до рівня $30-31 млрд і відповідатимуть мінімально необхідному рівню за критерієм достатності МВФ.

Достатній рівень резервів продовжуватиме відігравати роль буфера безпеки та забезпечить ліквідність для сплати зовнішнього боргу України. Зокрема виплат протягом 2022-2023 років близько $14 млрд за зовнішніми зобов’язаннями.

Проходження кризи без валютних шоків та збереження доступу до зовнішнього фінансування, зокрема завдяки співпраці з МВФ, зовнішній борг України до ВВП на кінець першого півріччя 2021 року скоротився до мінімального рівня з 2014 року (75,2%).

Завдяки подальшому економічному зростанню та виваженим макроекономічній та фіскальній політикам очікується подальше зниження цього співвідношення, зазначає НБУ.

Тому продовження співпраці з МВФ і проведення структурних реформ дасть змогу підтримувати інтерес інвесторів та залучати необхідне фінансування для проведення виплат.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *