Україна не ліквідує фіскальну службу до кінця року
Попри вимоги Євросоюзу та МВФ остаточно ліквідувати Державну фіскальну службу держава не встигає зробити це до кінця 2020 року.
Про це розповів останній голова ДФС Сергій Солодченко в інтерв’ю.
«Суто податкову міліцію до кінця року ліквідувати можливо. Усю ДФС – будуть складнощі. Я думаю, що ми не встигнемо», – повідомив він.
Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що згідно планів уряду, ДФС має бути ліквідована до кінця 2020 року.
Зазначимо, що в структурі ДФС залишилася лише податкова міліція та персонал, який забезпечує її діяльність: бухгалтерія, кадри і тому подібне.
«Поки не створений новий орган (Бюро економічної безпеки, яке має перейняти на себе функції боротьби з економічною злочинністю. – Ред.), ми працюємо, як працювали: розслідуємо кримінальні провадження, проводимо розшукові дії. Після того, як закон про БЕБ буде прийнятий повністю, ДФС та податкова міліція будуть ліквідовані», – заявив Солодченко.
За його словами, ДФС – правонаступниця багатьох великих структур, наприклад Міністерства доходів і зборів.
«У нас є чимало людей, що знаходяться у відпустках по догляду за дитиною, є майно, яке треба передавати, у тому числі йдеться про окуповані території, є питання передачі озброєння, конфіскату. Усі ці моменти потребують значного часу та дотримання певних процедур», – пояснив Солодченко.
За його оцінками, ДФС повністю ліквідують приблизно за рік після прийняття закону про Бюро економічної безпеки в цілому.
У вересні 2019 року уряд Олексія Гончарука за поданням Мінфіну тимчасово до створення Бюро фінансових розслідувань залишив повноваження податкової міліції в Державній фіскальній службі.
У лютому Кабмін призначив Сергія Солодченка виконуючим обов’язки голови Державної фіскальної служби замість Дениса Гутенка.
У квітні міністр фінансів Сергій Марченко пообіцяв закінчити ліквідацію ДФС і створити в Україні щось на кшталт Служби фінансових розслідувань.
Верховна Рада 3 вересня схвалила за основу законопроєкт, яким податкову міліцію буде ліквідовано, а економічними злочинами займатиметься Бюро економічної безпеки, а не СБУ.
Однак 28 вересня фінансовий комітет парламенту не зміг зробити БЕБ єдиним органом, який розслідує оборудки бізнесу.
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!