Україна отримає позики Світового банку за вакцинацію від COVID

Україна отримає фінансову підтримку розміром $90 млн від Світового банку за досягнення вимірюваних показників вакцинації населення.

За даними Мінфіну, уряд і Світовий банк напрацьовують питання можливої реалізації проєкту «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні», відповідно до якого сума позики для України становитиме $90 млн.

«Мінфін підтримує ініціативи Світового банку з реалізації спільного з МОЗ проекту «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні. Однак слід розуміти, що це кредитні кошти, а тому їх спрямування має бути обґрунтованим та раціональним. Окрім того, маємо максимально виконати всі зобов’язання, щоб покращити інвестиційний мікроклімат в Україні»,  зазначив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Зокрема під час спільної наради Мінфіну та МОЗ зі Світовим банком було обговорено питання підтримки сфери охорони здоров’я в частині проведення вакцинації від COVID-19, що передбачає поповнення загального фонду держбюджету.

Йдеться про те, що показником виконання буде визначено відсоток осіб групи ризику, які отримали вакцинацію від COVID-19 відповідною кількістю доз.

Отже за умови проведення вакцинації 10 млн осіб, які належать до груп ризику, Україна зможе отримати компенсацію обсягом $30 млн.

За результатами наради вирішено надалі продовжувати комунікацію щодо реалізації цього проєкту та здійснення всіх процедур, пов’язаних із вакцинацією українців.

Україна отримає майже 2,5 млрд грн від Світового банку на закупівлю вакцин від COVID-19.

У рамках ініціативи COVAX Україна отримає 8 млн доз вакцини безкоштовно, їх поставки мають розпочатися в першому півріччі.

28 січня Верховна Рада схвалила запуск COVID-вакцинації, завдяки якому Україна зможе використовувати вакцини виробництва Pfizer/BioNTech, Sinovac, Moderna, Sinopharm, AstraZeneca.

В Україні безкоштовна вакцінація груп ризику почнеться в лютому.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *