Україна отримає ще $230 млн від Світового банку

Світовий банк готовий виділити Україні $230 млн до грудня цього року в рамках глобальної ініціативи COVAX.

Про це йшлося на зустрічі міністра фінансів Сергія Марченка з регіональним директором Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Арупом Банерджі.

Сторони обговорили виділення додаткового фінансування на боротьбу з пандемією COVID-19, реформи фінансового та банківського сектору, реалізацію пенсійної реформи в Україні та умови отримання «Другої позики на політику розвитку у сфері економічного відновлення» (DPL).

Аруп Банерджі повідомив, що наступний DPL буде направлений на «зелений перехід» і реалізацію реформ енергетичного сектору. Він також наголосив, що Світовий банк очікує від української сторони пропозицій щодо можливих проєктів для залучення коштів.

Представники Мінфіну та Світового банку домовилися вже 9 вересня розпочати роботу над створенням системного проєкту DPL та продовжити комунікацію в реалізації існуючих спільних проєктах.

Сергій Марченко також зазначив, що одним із пріоритетів Мінфіну є втілення пенсійної реформи в Україні.

«Ми хочемо впровадити дворівневе отримання пенсії. На першому рівні буде державна пенсія, а на другому – ми плануємо підключити приватні фонди. Але для початку реалізації цієї реформи ми повинні бути впевнені, що маємо можливість контролювати ці процеси та гарантувати ефективність даної системи», – відзначив він.

Команда Світового банку наголосила на тому, що готова підтримувати Україну на кожному етапі в реформуванні пенсійної системи.

У червні Мінфін і Світовий банк підписали угоду про надання Україні кредиту на $350 млн від МБРР у рамках проєкту «Перша позика на політику розвитку у сфері економічного відновлення».

Раніше Україна та Світовий банк завершили спільний проєкт на $450 млн.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *