Україна та США уклали контракт на імпорт скрапленого газу для зменшення енергетичної залежності від РФ

Україна та США уклали контракт на імпорт скрапленого газу для зменшення енергетичної залежності від РФ

Енергетичний холдинг ДТЕК уклав контракт із американською компанією Venture Global на імпорт скрапленого природного газу (СПГ). Обсяги імпорту поки що невідомі. Поставки мають розпочатися цьогоріч і тривати щонайменше до кінця 2026 року, пише Financial Times.

СПГ постачатимуть із заводу Venture Global Plaquemines на узбережжі Мексиканської затоки штату Луїзіана до України та до багатьох портів Європи. Значну частину обсягу газу, передбаченого угодою з Venture Global, можуть спрямувати до інших країн через D.Trading — дочірню компанію ДТЕК, яка є контрагентом угоди. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «ИнфоРезист».

«Завдяки цій знаковій угоді ми допоможемо зміцнити безпеку газопостачання України, сприятимемо подальшому відновленню та економічному зростанню в регіоні, а також далі зміцнюватимемо європейську енергетичну безпеку», — заявив CEO Venture Global Майк Сабель.

Крім того, ДТЕК зобов’язався протягом 20 років закуповувати до 2 мільйонів тонн СПГ з майбутнього заводу Venture Global CP2.

Заступниця директора з питань європейської енергетичної безпеки Атлантичної ради Ольга Хакова заявила, що ця угодна зі США може допомогти Україні «забити останній цвях у труну газового домінування росії в країні та регіоні в цілому». Раніше Україна заявляла, що не продовжуватиме транзит російського газу через свою газотранспортну систему.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Як пише FT, угода з Venture Global є останнім кроком на шляху до досягнення великої мети адміністрації чинного президента США Джо Байдена — збільшити експорт енергоресурсів до Східної Європи і, таким чином, зменшити вплив росії в регіоні після її повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році.

Хоча Європа вже була найбільшим імпортером американського СПГ, Україна ніколи раніше не купувала його напряму. За словами аналітиків, ця угода збігається з посиленням атак росії на газосховища та електроенергетичну інфраструктуру України, що підкреслює нагальну потребу в зміцненні та диверсифікації енергопостачання в країні.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *