Україна тимчасово припиняє роботу Чорноморського коридору через можливі загрози від мін і літаків

Україна тимчасово припиняє роботу Чорноморського коридору через можливі загрози від мін і літаків

Україна призупинила використання свого нового чорноморського експортного коридору для експорту зерна через можливу загрозу з боку російських військових літаків і морських мін, повідомили в четвер київська консалтингова компанія Barva Invest і британська охоронна фірма.

Україна використовувала морський коридор, щоб спробувати відновити морський експорт без згоди росії, ігноруючи погрози з боку Москви, яка в липні вийшла з укладеної за посередництва ООН угоди, яка дозволяла експортувати частину продовольства, незважаючи на війну. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Голос Америки».

«Повідомляємо про тимчасове призупинення руху суден до і з (портів). Поточна заборона діє з 26 жовтня, але не виключено, що вона буде продовжена», — йдеться в повідомленні консалтингової компанії в Telegram. Українські посадовці поки не коментували це питання.

Чиказькі ф’ючерси на пшеницю Wv1, світовий еталонний ціновий показник, підвищилися після цієї новини, відновились з найнижчого значення за два тижні. Пізніше вони подорожчали приблизно на 1%.

Цього тижня на ф’ючерси пшениці тиснули сподівання, що Україна розширить експорт зерна, а також зменшення посухи у світі.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Компанія Barva Invest, яка спеціалізується на українському сільськогосподарському секторі, повідомила, що фактична зупинка вже діяла протягом двох днів за розпорядженням київських військових, які посилалися на загрозу через активізацію російської авіації в цьому районі.

Минулого тижня президент Росії Путін заявив, що наказав російським військовим літакам з ракетами “Кинджал” патрулювати Чорне море.

Британська морська охоронна компанія Ambrey повідомила, що Адміністрація морського порту України надіслала повідомлення в середу, зазначивши, що “26 жовтня 2023 року не буде руху суден уздовж коридору для входу та виходу”. Зазначається, що призупинення було спричинене операціями російських ВПС у регіоні.

«25 жовтня компанія Ambrey поінформувала своїх клієнтів, що російські ВПС скинули щонайменше чотири об’єкти, ймовірно акустичні та/або магнітні морські міни, в транзитну зону українського зернового коридору поблизу острова Зміїний, Україна», – йдеться в повідомленні.

Ймовірно, українські сили проводили операції з виявлення та знищення морських мін.

Гуманітарний коридор

Україна в серпні відкрила «гуманітарний коридор» для кораблів, що прямують на ринки Африки та Азії, щоб спробувати обійти фактичну блокаду Чорного моря після того, як росія вийшла з угоди, яка гарантувала Києву морський експорт під час війни.

Пізніше високопоставлений аграрний чиновник заявив, що маршрут, який пролягає вздовж південно-західного узбережжя Чорного моря України, до румунських територіальних вод і далі до Туреччини, також буде використовуватися для перевезень зерна. Близько 700 тис. тонн зерна виведено з українських портів новим маршрутом з початку його роботи в серпні.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

До повномасштабного вторгнення росії в лютому 2022 року Україна відвантажувала зі своїх чорноморських портів до шести мільйонів тонн зерна на місяць.
Українські офіційні особи та перевізники кажуть, що наразі в коридор увійшли понад 40 вантажних суден, і загалом 1,5 мільйона метричних тонн вантажу покинули українські порти. Переважають зернові, олійні, рослинні олії, соняшниковий, соєвий і рапсовий шрот.

Цього тижня українські сільгоспвиробники заявили, що новий маршрут може дозволити експортувати до 2,5 мільйона тонн продовольства на місяць, майже компенсуючи вплив рішення росії вийти з попередньої угоди за посередництва ООН.

Перший заступник міністра агрополітики України Тарас Висоцький заявив у середу, що відвантаження зерна коридором у жовтні може перевищити мільйон тонн.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *