Україна вносить зміни до правил виїзду за кордон: огляд деталей

Україна вносить зміни до правил виїзду за кордон: огляд деталей

Адміністрація Державної прикордонної служби України повідомляє про зміни в законодавстві стосовно виїзду дітей за кордон. Держприкордонслужба інформує про про те, що 23 травня набрала чинності постанова КМУ від 9 травня 2023 року, яка регулює вчинення нотаріальних дій під час воєнного стану.

Цим документом внесено зміни стосовно дійсності довіреностей, виданих нотаріусами без використання спеціальних бланків нотаріальних документів на білих аркушах паперу. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Я і Закон».

“Якщо ви плануєте відправити свою дитину за кордон на відпочинок та оздоровлення у супроводі третіх осіб – врахуйте, що вказані бланки, які видані після 23 травня, є недійсними. Також бланки, які отримані до 23 травня, у разі сумніву щодо їх дійсності можуть бути перевірені прикордонниками шляхом отримання довідки про підтвердження або спростування посвідчення нотаріусом такої довіреності, що в свою чергу передбачає відмову в перетинанні державного кордону до моменту отримання підтвердження від нотаріуса”, – наголосили у ДПСУ.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Також там нагадали, що на час воєнного стану виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків, бабусі, дідуся, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/документів, що містять відомості про особу, на підставі яких Держприкордонслужба дозволить перетин державного кордону.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *