Україна змінює з Австрією угоду про уникнення подвійного оподаткування

Кабінет міністрів подає на ратифікацію Верховною Радою протокол про внесення змін до Конвенції між урядами України та Австрії про уникнення подвійного оподаткування.

Відповідне рішення схвалене на сьогоднішньому засіданні уряду, повідомляє Мінфін.

Зазначеним протоколом вносяться зміни до Конвенції з метою приведення її положень у відповідність до модельної конвенції ОЕСР та підвищення ставок оподаткування пасивних доходів у країні, що є джерелом доходу.

Протоколом передбачається зокрема збільшення загальної ставки оподаткування дивідендів з 10% до 15% та процентів з 2% до 5%. Збільшення зазнали й ставки оподаткування роялті, які сплачуються: за користування будь-яким авторським правом на наукову працю, патент тощо — з 0% до 5%, та за користування авторським правом на літературні твори або твори мистецтва — з 5% до 10%.

Окрім збільшення ставок передбачається доповнення Конвенції новими статтями щодо обмеження можливості застосування пільгових положень Конвенції, якщо основною метою є отримання таких пільг, та стосовно розширення можливості компетентних органів договірних держав щодо обміну податковою інформацією.

Застосування правил міжнародної угоди можливе лише за умови надання Верховною Радою згоди на обов’язковість такого договору. Отже, ратифікація Протоколу є необхідною процедурою для завершення внутрішніх державних процедур, необхідних для набрання ним чинності та застосування встановлених ним норм.

У червні 2020 року міністр фінансів Сергій Марченко підписав протокол про внесення змін до Конвенції між урядами України та Австрії про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи та майно.

Суб’єктами виконання протоколу є Міністерство фінансів та Державна податкова служба України.

У лютому президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію Протоколу про внесення змін до угоди між урядами України та Сінгапуру про уникнення подвійного оподаткування та запобігання ухиленню від сплати податків.

Восени 2019 року Верховна Рада ратифікувала угоди про уникнення подвійного оподаткування з Великою Британією, Малайзією, Кіпром, Швейцарією та Туреччиною.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *