Українці не розуміють суті програми «5-7-9%»

Банкіри кажуть, що люди сприймають програму «5-7-9%» як дешеве кредитування будь-чого.

«Як тільки уряд заявляє про якусь допомогу, одразу всі біжать і починають обвалювати сайт програми або банки з вимогою: «Давайте мені гроші, бо нам пообіцяли». Якщо розібрати дві тисячі заявок, то там є і бажання рефінансувати свою доларову іпотеку, взяту в 2008 році, і бажання людини купити автомобіль, щоб їздити на дачу», – розповів заступник директора департаменту малого та середнього бізнесу Укргазбанку Семен Пускай.

Він каже, що багато заявок від звичайних фізосіб та МСБ, що входить до бізнес-груп.

«Дві тисячі заявок – це просто вони сказали: «Хочу!». А що вони саме хочуть, ще потрібно дізнаватися: чи вони фізособи, чи вони бізнес. І це одна з головних причин відмов за програмою – непідпадання клієнта під параметри та вимоги програми», – пояснив Семен Пускай.

Цю ситуацію підтвердили в Укрексімбанку.

«Уряд програму шикарно анонсував. Більшість фізосіб прийшли за отриманням кредитів без будь-яких бізнес-планів. Вони прийшли і не знали, що робитимуть, вони гадали, що їм просто видадуть кошти і на цьому питання буде закрито», – зазначив виконавчий директор управління малого та середнього бізнесу Укрексімбанку Віталій Проволоцький.

І коли банк ставив перед ними умови, затверджені програмою уряду, потенційні позичальники вважали, що це власні умови банку, наголосив банкір.

Але з часом зростає частка заявок від діючих бізнесменів, які розуміють усі ризики.

«Зараз портфель клієнтів змінився більше в бік юридичних осіб, які вже працюють і мають досить великий досвід і результат своєї діяльності», – говорить виконавчий директор управління малого та середнього бізнесу Укрексімбанку В’ячеслав Репш.

Він навіть спостерігає «ажіотаж» з боку підприємців, які хочуть рефінансувати свої кредити.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *