Українцям порадили альтернативи депозитам

В умовах зниження ставок за депозитами клієнти готові до альтернативних вкладень.

«Під час кризи є багато інструментів з більш високою прибутковістю, на які можна подивитися. Але вони або не доступні для України, або фінансова грамотність українців не дозволяє до них увійти», – констатує директор з ринків капіталу Альфа-Банку Тетяна Попович.

Йдеться про інвестування в цінні папери (державні облігації, корпоративні облігації, акції) як в Україні, так і за кордоном, враховуючи, що е-ліміти НБУ дозволяють виводити до 100 тис. євро на рік.

«Останній наш аналіз показав, що можна і потрібно розвивати інвестиції в українські єврооблігації, в першу чергу – суверенні. Плюс ми знайшли кілька цікавих корпоративних імен: євробонди «Миронівського хлібопродукту», ДТЕК і «Метінвесту»», – зазначає вона.

Начальник департаменту роздрібного бізнесу банку «Глобус» Дмитро Замотаєв каже, що треба розрізняти інструменти для масового сегмента і спеціалізовані інвестиції.

«Для масового сегмента це депозити, ОВДП і золото. А варіанти екзотичного інвестування – різні варіанти купівлі корпоративних облігацій, інвестування за кордон. Ми роздрібний банк і знаємо, що наші клієнти переважно хочуть бачити пропозиції за стандартними і зрозумілими для них інструментами інвестування», – підкреслює Дмитро Замотаєв.

Заступник голови правління Банку Форвард Андрій Прусов вважає, що банкіри пропонують клієнтам ті послуги і продукти, за які потім готові нести відповідальність.

«Ми, як банкіри, звикли, що якщо ми щось радимо, рекомендуємо, то ми свою репутацію ставимо як підпис під цією рекомендацією. Але якщо ми говоримо про інвестиції в цінні папери, то такі інвестиції вимагають не тільки мотивації заробляти більше, ніж на депозитах у валюті, але й вимагають певної фінансової грамотності, вміння читати звіти, відстежувати тенденції ринку, розуміти ту чи іншу індустрію і управляти портфелем», – говорить Андрій Прусов.

Його підтримала Тетяна Попович: «Коли будуть просадки за акціями, а золото з «безпечної гавані» перетвориться на небезпечну, то тоді виявиться, що цей продукт продавав шанований банк».

ТАСкомбанк пропонує клієнтам купити власні облігації та готує нові проекти.

«Ми пропонуємо облігації нашого банку. Клієнт в будь-який момент може мобільно їх продати і вийти з облігацій. Тобто це довгострокове інвестування, яке можна мобільно використовувати. Плюс будемо відпрацьовувати спільне з клієнтами інвестування в різні проекти. Також ми пройшли акредитацію в іноземних банках для інвестування за кордоном», – розповів заступник голови правління ТАСкомбанку Олег Поляк.

Конкурують з банками також інші учасники фінринку. «Фізособи дивляться в бік інших інструментів, які можуть бути запропоновані не тільки банками, а й фінансовими компаніями. Варіантів багато. Це й кредитування бізнесу, і кредитування іншої фізособи під заставу твердої нерухомості або автомобіля. Ринок пропонує дуже багато, тому банкам стає складніше конкурувати з цими організаціями», – вважає фінансовий директор Банку Альянс Тарас Кравець.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *