Український ВВП впаде на 5%, а потім швидко зросте – НБУ

Національний банк очікує V-подібну динаміку ВВП в найближчі роки.

«Унаслідок глобальної кризи та карантинних обмежень для подолання пандемії українська економіка скоротиться на 5% у 2020 році. Негативний вплив на українську економіку очікується відносно короткостроковим, але досить потужним», – повідомив голова НБУ Яків Смолій.

За його словами, карантинні заходи вже зменшили ділову активність, споживання та зайнятість населення.

«Скорочення глобального попиту також обмежує експортні можливості країни. За нашими оцінками, вплив цих чинників на економіку найвідчутніше позначиться упродовж II кварталу цього року», – зазначив він.

В НБУ розраховують, що скасування карантинних обмежень зумовить швидке відновлення української економіки в II півріччі 2020 року.

«Цьому сприятиме м’яка фіскальна та монетарна політики. Збільшення урядом бюджетних видатків на подолання кризи і заходи НБУ з підтримки банківської системи зменшать негативний вплив пандемії на економіку. Вже в наступних роках економічне зростання становитиме близько 4%», – впевнений Яків Смолій.

В 2021 році НБУ очікує зростання ВВП на 4,3% (попередній прогноз – 4%).

Прогноз на 2022 рік залишається незмінним – 4%.

В 2019 році ВВП зріс на 3,2%, а на поточний рік НБУ раніше очікував зростання на 3,5%.

Важливим ризиком для реалізації нового прогнозу є триваліший термін пандемії коронавірусу та збереження обмежувальних заходів, необхідних для її подолання, на довший період.

Від цього безпосередньо залежатиме швидкість відновлення як глобальної, так і української економіки. Актуальними залишаються також інші ризики: ескалації військового конфлікту на сході країни; скорочення врожаю зернових і плодоовочевих культур в Україні через несприятливі погодні умови; збільшення волатильності світових цін на продукти харчування.

Номінальний ВВП в 2020 році впаде на 5 млрд грн – до 3970 млрд грн (раніше очікувалося зростання до 4290 млрд грн), а в 2021-2022 роках він зросте до 4360 млрд грн і 4760 млрд грн відповідно.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *