Український парламент прийняв законопроект для вдосконалення правового регулювання дистанційної роботи

Український парламент прийняв законопроект для вдосконалення правового регулювання дистанційної роботи

5 грудня 2024 року Верховна Рада України за наслідками розгляду у першому читанні прийняла за основу проект Закону України про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо удосконалення правого регулювання окремих питань надомної та дистанційної роботи (реєстр. №10164-1).

Законопроектом пропонується доповнити Кодекс законів про працю України нормами про можливість (за погодженням із роботодавцем) переведення одного з батьків на надомну або дистанційну форму роботи у випадку навчання малолітньої дитини дистанційно. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Верховна Рада України».

Окрім того, реалізація положень законопроекту спрямована на забезпечення правової визначеності, у разі необхідності роботодавця направити надомних або дистанційних працівників у відрядження, якщо така можливість передбачена трудовим договором про надомну або дистанційну роботу.

Законопроект сприятиме відновленню порушених прав надомних та дистанційних працівників при необхідності їх відправлення у службові відрядження та створенню належних умов для роботи батьків у разі навчання дитини за дистанційною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої освіти.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів доручено доопрацювати зазначений законопроект з урахуванням пропозицій і поправок суб’єктів права законодавчої ініціативи та внести його на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *