Український велозавод із столітньою історією знаходиться на межі фінансової кризи

Український велозавод із столітньою історією знаходиться на межі фінансової кризи

Господарський суд Харківської області у понеділок, 8 квітня, відкрив провадження про банкрутство ПрАТ “Харківський велосипедний завод”. Про це повідомляється на сайті Верховного суду.

Підставою для банкрутства стала заява фізичної особи-підприємиці Олени Хоменко, якій підприємство заборгувало 700 000 грн. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «ЛIГАБiзнесIнформ».

Харківський велосипедний завод – підприємство зі сторічною історією. Його створили у листопаді 1923 року на базі евакуйованої з Риги під час Першої світової війни й націоналізованої велосипедної фабрики Лейтнера.

У 1926 році підприємство почало виробляти модель велосипеда “Україна”. Інші відомі моделі – “Турист”, “Супутник”, “Прогрес”, “Спорт”.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Нинішня компанія ХВЗ була заснована у 1993 році шляхом реорганізації орендного підприємства “Харківський велосипедний завод iм. Г.I. Петровського”.

Останнім часом виробництво велосипедів відбувалося за давальницькою схемою, надавачем давальницької сировини була приватна промислово-торговельна фірма “ЮСI”. Вона також виробляє засоби гігієни, косметики й побутової хімії. Обидві компанії мають одного бенефіціара – це Василь Савич.

Найбільші виробники велосипедів в Україні – це створені у 1990-х роках Ардіс (Київ) та Велотрейд (Харків). Велотрейд після початку повномасштабної війни евакуював своє виробництво на захід України – в Борщів та Хотин.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *