Укрексімбанк розмістив євробонди на $100 млн

Державний експортно-імпортний банк Укрексімбанк успішно завершив залучення субординованого боргу на міжнародних ринках капіталу з терміном 10 років і ставкою 9,95% на суму $100 млн.

Про це йдеться в повідомленні на сайті фінустанови.

«Кошти, залучені АТ «Укрексімбанк» шляхом розміщення єврооблігацій участі в кредиті на суму 100 мільйонів доларів США зі ставкою 9,95% (ставка купону буде змінена через п’ять років після випуску), мають лістинг на Лондонській фондовій біржі (LSE) та термін погашення 10 років (10NC5 структура – з можливістю погашення через п’ять років після випуску)», — зазначають у банку.

Лід-менеджерами стали J.P.Morgan та Morgan Stanley. Заявки подали близько 50 різних інвесторів на загальну суму $300 млн.

Остаточний розподіл інвесторів був таким: Швейцарія – 30%, Об’єднане королівство – 29%, США – 26%, інші країни Європи – 9% та Азія – 6% за географічною ознакою; управлінці активами та фонди – 61%, хедж фонди – 21%, банки та приватні банки – 18% за типом інвесторів.

«В умовах поточного операційного середовища ми позитивно оцінюємо проведену трансакцію з огляду на термін та субординовану природу», – зазначив член правління Укрексімбанку Олександр Щур.

За його словами, розміщення здійснено не з метою отримання додаткової ліквідності (в цьому наразі немає потреби), а саме з метою заміщення існуючого субординованого кредиту, також залученого шляхом випуску єврооблігацій, погашення якого розпочинається у 2020 році.

У банку зазначили, що трансакція дала змогу банку додатково зміцнити капітал другого рівня та є першим випуском субординованих єврооблігацій позичальниками з України з 2006 року.

Нагадаємо, що Печерський районний суд Києва на засіданні 18 листопада звільнив голову правління Укрексімбанку Олександра Гриценка під заставу в 3 млн грн.

Гриценко підозрюють в тому, що він на замовлення бізнесмена-втікача Сергія Курченко і екс-віце-прем’єра часів Януковича Сергія Арбузова допомагав легалізувати $100 млн. При цьому загальна сума передбачуваної легалізації становить $506 млн.

Прокурори вимагали арештувати голову Укрексімбанку на 55 днів з правом внесення застави в розмірі 100 млн грн.

16 листопада СБУ затримала керівника Укрексімбанку Олександра Гриценко. Його помістили до ізолятора тимчасового утримання. Справу веде Генпрокуратура.

За даними СБУ, Гриценко підозрюється у виведенні з-під арешту майна одного з медіа-холдингів, сприянні легалізації доходів, отриманих незаконним шляхом чиновниками часів Віктора Януковича.

Мова йде про медіа-холдинг UMH, який Сергій Курченко купив у Бориса Ложкіна за кредитні кошти Укрексімбанку.

У наглядовій раді і правлінні Укрексімбанку запевнили, що затримання Гриценка не вплине на роботу фінустанови.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *