Умови програми «5-7-9%» знову змінять

«Доступні кредити 5-7-9%» поширять на лізинговий ринок.

«Ми вже напрацювали порядок здешевлення вартості лізингу. І ми плануємо включити лізинг в програму «5-7-9%». Ми подали ці зміні в Мінфін і очікуємо, що найближчим часом їх включать в програму. Чому це важливо? Зараз відбувається нерівнозначна конкурентна боротьба між банками і лізинговими компаніями. Клієнти лізингу масово переходять в банки. Ми хочемо врівноважити конкурентну боротьбу», – заявив Валерій Майборода.

Банкіри просять додаткові послаблення. «Треба рухатися в бік таргетної допомоги клієнтам, галузям і секторам, які найбільше того потребують», – каже заступниця директора департаменту МСБ Креді Агріколь Банку Анастасія Лазаренко. Вона радить проаналізувати процес адміністрування програми і зробити все можливе для її оптимізації. «Що простіші і зрозуміліші умови і менше варіацій, то краще це зрозуміло для клієнтів і краще це рухається та продається», – погоджується керівниця управління розвитку бізнесу банку «Львів» Уляна Городиська.

Заступник директора департаменту малого та середнього бізнесу Укргазбанку Микола Алфьоров каже про складність фінансування стартапів. «Після того як запрацювала портфельна гарантія Кабміну, клієнти, які працюють менше року, залишилися без можливості отримати фінансування за даною програмою. Адже гарантія Фонду на сьогодні вже не працює. Тому, якщо розглядати фінансування стартапів, то у банків виникають проблеми, оскільки раніше ми їх покривали гарантією Фонду», – пояснив він.

Ще одна проблема, яку Фонд може вирішити, – це застава. «При зверненні на поповнення обігових коштів не у всіх клієнтів є достатнє забезпечення. І вони пропонують у заставу депозити на 20-30% суми кредиту, але програма забороняє нам приймати депозити у заставу», – наголосив пан Алфьоров.

Керівник з мікрокредитування департаменту малого бізнесу ПУМБ Віктор Харковець скаржиться, що кожного разу, коли в програму «Доступні кредити 5-7-9%» вносяться зміни, банку доводиться з усіма діючими позичальниками підписувати додаткові умови до діючих договорів. «Можливо, зробити це в форматі публічного договору, щоб спростити процес», – радить він.

Віктор Харковець закликав уніфікувати умови програми: «Подумати над уніфікацією умов, оскільки багато варіацій – 0%, 3%, 5%, 7%, 9%, тому клієнти шукають, як би оформити там, де нижча ставка. Інколи бувають кейси, коли клієнт подає заявку на обігові кошти під 3%, а потім витрачає їх на придбання обладнання. І це вже порушення програми, і ми маємо реагувати на це. Бо фактично він мав отримати кошти під 7%, а він отримав під 3%. Ми б пропонували подумати над уніфікацією умов, щоб для клієнта не було різниці, чи це обігові кошти, чи інвестиційні кредити, щоб це була єдина ставка».

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *