UNICEF: 200 тисяч дітей відвідують школу у зоні бойових дій на Донбасі

Вікна у школах закладені мішками з піском, у підвалах шкіл обладнані бомбосховища — в таких умовах вчаться 200 тисяч школярів на Сході України, повідомляють в UNICEF.

Попри бойові дії діти продовжують навчатися

Двісті тисяч школярів змушені вчитися у військовому середовищі на тлі бойових дій на сході України, повідомляють в Дитячому фонді ООН (UNICEF).

«Діти вчаться в школах, у стінах яких видно отвори від куль, а вікна закладені мішками з піском. У підвалах обладнані бомбосховища, а у дворах залишаються осколки снарядів. Система освіти на сході України знаходиться під перехресним вогнем вже більше чотирьох років», — наголосила глава представництва UNICEF в Україні Джованна Барберіс.

Як повідомляє організація, за останні чотири роки конфлікту в Україні знищені і пошкоджені сотні шкіл. Зокрема, протягом останніх 16 місяців — щонайменше 45 шкіл.

«UNICEF та партнери зафіксували як мінімум вісім випадків, коли військові об’єкти і об’єкти збройних груп розміщувалися в межах 500 метрів від дитячих садків та шкіл, а у двох місцях вони були розташовані лише в кількох метрах від навчальних закладів. Крім цього, з початку конфлікту пошкодження отримали ще 700 шкіл на сході України», — йдеться у повідомленні Дитячого фонду ООH, поширеному у суботу, 5 травня.

У UNICEF відзначили, що загрозою для дітей є розташовані по обидва боки лінії розмежування на Донбасі військові об’єкти, зокрема, склади боєприпасів і контрольно-пропускні пункти.

«Діти бояться обстрілів, і вчителі намагаються заспокоювати їх, але це дуже важко. Дітям важко впоратися з цим, тому що вони нервують і переживають стрес» — розповіла директорка школи № 2 у місті Красногорівка Олена Михацька.

З початку навчального року у UNICEF спостерігали шість випадків, коли колишні будівлі шкіл були зайняті військовими.