Уряд заощадить 2 млрд грн завдяки відмові від традиційного перепису населення

Кабінет Міністрів планує провести до кінця 2019 року дослідження, яке може дати уявлення про кількість населення України.

Цей «так званий електронний перепис» має замінити традиційний перепис населення «від дверей до дверей».

Про це повідомив міністр уряду Дмитро Дубілет. За його словами, це допоможе знизити витрати з бюджету-2020 на перепис населення з 3,4 млрд грн до 1,4 млрд грн.

«Проведення перепису було заплановано на кінець наступного року, і в бюджеті на нього було передбачено 3,4 млрд грн. Майже 100 тис. інтерв’юерів з планшетами мали обійти будинки і квартири українців. Перепис — це важливий захід. Ось тільки нас не покидало відчуття, що в такому форматі це — недозволена розкіш для України», — написав міністр Кабінету Міністрів у Facebook.

За його словам, десь 90% запитів потенційних замовників (міністри, директори департаментів, представники регіонів, соціологи, включаючи Еллу Лібанову) — це інформація про те, в яких населених пунктах мешкає скільки людей, а також їхні стать та вік. Ця інформація необхідна для розбудови інфраструктури країни (дороги, опорні школи, лікарні). Другий тип даних — це спеціалізована інформація про склад сім’ї, національність, мову, тощо. Ці дані збираються лише під час безпосередного перепису населення, і їх міністр Дубілет хоче отримати завдяки вивченню мовного питання по статистиці банкоматів ПриватБанку.

Тому він вирішив замість традиційного перепису провести електронний «перепис» разом з фахівцями з математики і соціології.

«Ми вирішили провести так званий електронний перепис. Ці дані, можливо, будуть більш точними, ніж від традиційного перепису, оскільки далеко не всі українці відкривають двері тим, хто проводить опитування. Звичайно, цей метод не дає відповіді на більш спеціалізовані питання. Однак я вважаю, що для них, коли вони виникнуть, можна придумати точкові і більш дешеві способи дослідження», — вважає Дубілет.

Проводити перепис планують за наступним алгоритмом.

Мобільні оператори нададуть анонімну інформацію про кількість користувачів та їх розташування. Буде зібрано дані з реєстрів про дітей (РАЦСи) і пенсіонерів (Пенсійний фонд). Потім будуть проведені «калібруючі» соціологічні опитування, щоб з’ясувати, скільки сім-карт припадає в середньому на одного українця в різних групах. Ці дані будуть використані для математичного моделювання.

За його словами, результати дослідження будуть опубліковані в найближчий місяц.

Останній раз перепис населення проводився в Україні в 2001 році. Згідно з його даними, загальна кількість населення становила 48 млн 457 тис. осіб. За даними Держстату, на 1 жовтня 2019 року постійне населення України складає 41 млн 790 тис. осіб.

Наступний мав відбутися через 10 років (стандарт ООН), але команда президента Віктора Януковича його вирішила не проводити. За часів президентства Петра Порошенка, який переміг на виборах в 2014 році, було запропоновано провести перепис населення, але оскільки його результати не були б прийнятними для ООН (перепис має проводитись ближче до «нульвого» року кожного десятиліття, щоб дані були співставні із іншими країнами), його відклали на 2020 рік. Але команда президента Володимира Зеленського поки що відмовляється від класичного перепису населення, замінивши його дослідженням.

Але Держстат свої плани не змінював: в грудні 2019 року він проведе пробний традиційний перепис в частині Оболонського району Києва та Пісківській об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) Бородянського району Київської області. Пробний перепис населення (ППН-2019) – це підготовчий етап до проведення Всеукраїнського перепису населення 2020 року (ВПН-2020).

З 1 по 10 грудня мешканці цих населенних пунктів зможуть самостійно заповнити анкету в Інтернеті при наявності електронного підпису. З 14 по 23 грудня мешканці зможуть надати відповіді переписувачу, який завітає до помешкання ­і заповнить анкету (переписний лист) на планшеті. Або прийти до переписного відділу або інструкторської дільниці та надати відповіді на питання анкети (переписного листа) тимчасовому переписному персоналу.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *