Уряд спростив процедуру виїду за кордон окремих категорій громадян України, які не досягли 16-річного віку

Уряд спростив процедуру виїду за кордон окремих категорій громадян України, які не досягли 16-річного віку. Відповідні зміни внесено до Правил перетинання державного кордону громадянами України, повідомляє kmu.gov.ua.

Документом уточнено термін дії проїзного документа дитини, лібералізовано     вимоги щодо виїзду за кордон дітей у разі їх самостійної подорожі літаками та приведено у відповідність до європейського законодавства порядок перетинання державного кордону дітьми, які народжені за кордоном.

Зокрема, громадяни України, які не досягли 16-річного віку та документовані проїзним документом дитини, зможуть виїжджати за кордон до закінчення терміну його дії, крім того, постановою надано право батькам доручати супровід дітей, які подорожуватимуть повітряним транспортом, членам екіпажу літаків відповідно до вимог ICAO.

  Крім того, у разі виїзду за кордон дітей, народжених за межами України, які прямують у супроводі одинокої матері, достатньо мати паспортний документ і свідоцтво про народження, видане компетентними органами іноземної держави, що не містить відомостей про батька дитини та завірене встановленим порядком.