В ДМС пояснили, як працюватиме закон про множинне громадянство

В ДМС пояснили, як працюватиме закон про множинне громадянство

В ДМС прокоментували прийнятий парламентом в першому читанні законопроєкт «Про забезпечення реалізації права на збереження та набуття громадянства України» (№ 1469), який був внесений президентом.

«Якщо іноземець набуває громадянство України, то він може не виходити із своєї громадянської належності. І так само, якщо громадянин України буде набувати громадянство іноземної держави, то він може не виходити із громадянства України. Для цього має бути затверджений певний список держав, відносно яких громадяни України та іноземці можуть не відмовлятися від свого громадянства», – заявила перша заступниця голови ДМС Ірина Ковалевська, зауваживши, що список таких держав буде затверджуватися додатково окремим законопроєктом. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Закон і Бізнес».

Вона повідомила, що в серпні цього року вже були внесені зміни до чинного законодавства, які оновили список підстав, за яким іноземці не можуть набути громадянство України. При підготовці законопроєкту про множинне громадянство до другого читання цей список ще буде доопрацьовуватися.

І.Ковалевська зауважила, що процедура набуття громадянства наразі визначається Указом президента і не буде змінена у новому законі. Проте буде оновлений список документів, які надаватимуть особи при подачі заяви для набуття українського громадянства.

Наразі для отримання громадянства також передбачено тестування з української мови, історії та Конституції України.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

«При поданні пакету документів для набуття громадянства особа також надаватиме інформацію про складені іспити з української мови, історії та Конституції України», – повідомила І.Ковалевська.

Вона також наголосила, що змін у законодавстві для українців, які наразі вимушено знаходяться за кордоном, не передбачено. Але для іноземців-захисників України, які бажають набути українського громадянства діє спрощена процедура. Всі іноземці перед отриманням громадянства України проходитимуть ретельні перевірки відповідними правоохоронними органами.

І.Ковалевська зазначила, що терміни набуття українського громадянства складають від 6 місяців до одного року.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *