В Мін’юсті розповіли, як подружжю поділити кредитні борги при розлученні

У Мін’юсті повідомили, як під час розлучення парі ділити кредитні борги, яких вона встигла набути у шлюбі.

За яких умов борги за кредитом одного з подружжя під час розлучення підлягають поділу між екс-подружжям?

По-перше, договір про кредит має бути укладений під час шлюбу. В іншому випадку борг залишається лише за тим із подружжя, хто уклав договір, навіть, якщо чоловік брав кредит на придбання помешкання, де згодом він проживав із дружиною.

По-друге, треба встановити, укладено договорів в інтересах сім’ї чи у власних.

У разі, якщо, наприклад, чоловік, взяв кредит на лікування дитини, тоді у дружини виникає зобов’язання щодо повернення цих коштів разом із чоловіком. Або ж дружина уклала договір іпотеки для купівлі помешкання, котре використовується як місце проживання подружжя, і це майно при розлученні підлягатиме розподілу.

Однак, якщо кредит взяли для власних потреб, тоді таке боргове зобов’язання розподілу не підлягає.

І остання ознака: чи одержаний кредит використовувався в інтересах сім’ї, а не у власних, не пов’язаних із сім’єю. Бувають випадки, коли кредит взятий дружиною для будівництва житлового будинку, але він був використаний як капіталовкладення для розвитку її власного підприємства, яке вона створила ще до заміжжя. Після розлучення їй залишилося підприємство, і, звичайно, борги за цим кредитним договором.

Подружжя може підписати шлюбний договір, у якому рекомендується детально зазначити умови, що врегульовують майнові відносини між ними. У ньому необхідно прописати порядок користування грошовими коштами та визначити, кому з подружжя і в якому розмірі може перейти борг по кредиту, іпотеці тощо. Також може бути вказана деталізація виду кредитних зобов’язань. Скажімо, якщо договір кредиту був укладений з метою оплати послуг за навчання одного з подружжя, тоді зобов’язання щодо повернення грошових коштів лягає на того, хто навчався.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *