В Нацбанку розповіли, як забезпечитися від кредитів «під 1700%»

Небанківські фінустанови в рекламі часто пропонують «кредити під 0% за 10 хвилин», «кредити без довідки про доходи» й тому подібне.

Але громадяни мають бути пильними – насправді ставка може становити 100%, 700% і навіть 1700% річних, йдеться в роз’ясненні прес-служби НБУ.

Там наводять три головні правила, котрі допоможуть запобігти неприємнощам з такими кредитами. По-перше, радять звертати увагу, що ставка 0% або 0,01% за мікрокредитом може діяти впродовж пільгового періоду (наприклад, 5 днів), а після цього вступають у дію звичайні тарифи.

По-друге, звертати увагу, що небанківські фінустанови вказують ставку за кредитом 1-2%, але це є ставкою за один день. Оскільки платіж є нібито невеликим (10-20 грн на день), клієнт може не перейматися через прострочення та невчасне виконання своїх зобов’язань. Проте після цього спрацьовують штрафи, комісії та нараховується пеня.

По-третє, треба відразу з’ясувати графік погашення кредиту та штрафи у разі прострочення (саме вони можуть суттєво збільшити борг).

Раніш ми писали, що Нацбанк ухвалив постанову, згідно з якою небанківські фінансові установи тепер можуть приймати документи в застосунку «Дія». Зокрема, йдеться про страхові компанії, кредитні спілки, ломбарди, платіжні організації, операторів поштового зв’язку тощо.

Також НБУ створив Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінпослуг і передав йому основні повноваження з нагляду за небанківськими фінустановами.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *