В пріоритеті НБУ створення системи страхування воєнно-політичних ризиків

В пріоритеті НБУ створення системи страхування воєнно-політичних ризиків

Одним з пріоритетів Національного банку України є створення ефективної системи страхування воєнно-політичних ризиків, заявив Голова НБУ Андрій Пишний за підсумками розмови з керуючим директором Європейського банку реконструкції та розвитку в секторі фінансових установ Франсісом Маліжем і директором із розвитку ринку капіталу та фінансових ринків ЄБРР Алексом Пивоварським, повідомляє АНТІРЕЙД з посиланням на Форіншурер.

Ми розглядаємо різні концепції і вже готові переходити до узагальнення цієї інформації та розробки робочої моделі. Час дуже важливий, без такого виду страхування неможливо забезпечити прихід інвесторів в Україну“, – написав Голова НБУ, назвавши як один із варіантів створення військово-страхового пулу.

До фахової компетенції колег серед іншого належить робота небанківських установ, включно зі страховиками. “Тому обговорили потенціал українського страхового ринку з урахуванням змін, які принесла війна”.

Як писав Форіншурер, система страхування воєнно-політичних ризиків потрібна Україні вже зараз для створення передумов для відновлення економіки. Але процес її створення – тривалий процес, зазначила перший заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова.

Через повномасштабну війну інвестори в Україні, крім регуляторних та правових ризиків, стикнулися з ризиками фізичного знищення активів та втрати інвестицій, з ускладненням експорту й імпорту, логістики. Вони потребують покриття поточних ризиків зараз та захисту в перспективі.

Створення комплексної системи страхування – тривалий процес, але його можна розділити на два етапи. На першому – запустити перехідну модель для швидкого старту страхування воєнно-політичних ризиків, в основу якої можуть бути закладені ключові пропозиції USAID про створення фонду за участю міжнародних партнерів та донорів.

На цьому етапі Міністерство економіки спільно з НБУ визначать критерії значущих проєктів для економіки, які матимуть доступ до фонду, та вимоги до вітчизняних страхових компаній, а також узгодять з міжнародними партнерами та донорами організаційні аспекти нової системи, підходи до ціноутворення та принципи андерайтингу.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *