В Україні планується звільнити волонтерів від оподаткування для привертання міжнародних фондів та підтримки волонтерського руху

В Україні планується звільнити волонтерів від оподаткування для привертання міжнародних фондів та підтримки волонтерського руху

13 вересня у Верховній Раді зареєстровано Проєкт Закону України №10040 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки волонтерської діяльності в умовах воєнного стану”.

Документ звільнить від оподаткування ПДФО та військовим збором витрати громадських об’єднань та благодійних організацій, інших неприбуткових організацій на страхування життя і здоров’я волонтерів на час їхньої волонтерської діяльності. Зараз ці податки є обов’язковими, навіть коли йдеться про волонтерів. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Центр демократії та верховенства права».

Такі зміни – один із кроків до європейського стандарту організації волонтерства в Україні. Вони визначать умови для мінімальних соціальних гарантій для волонтерів – які потенційно можуть постраждати у будь-якому куточку України, де надають допомогу.

“Це дуже важлива ініціатива, котра в найближчий час, за умови її ухвалення, дозволить запустити великі проєкти зі страхування життя волонтерів у східних та південних областях України. Вболіваємо за прийняття цього законопроєкту”, – прокоментувала юристка Центру демократії та верховенства права Наталія Повтарь.

Експертка зазначає, що зараз положення податкового законодавства в Україні загалом не відповідають світовій практиці регулювання волонтерської сфери. Це – одна з головних причин, чому в Україні відсутня практика страхування життя та здоров’я волонтерів неприбуткових організацій та установ.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

“Міжнародний досвід страхування волонтерів вказує, що таке страхування необхідне, поряд із пом’якшенням умов оподаткування. Міжнародні неурядові організації, такі як Швейцарська агенція розвитку та співробітництва, Офіс ООН з координації гуманітарних питань, готові підтримати проєкти зі страхування життя та здоров’я волонтерів та наголошують на актуальності змін до податкового законодавства”, – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Про необхідність таких змін громадські організації також зазначали раніше в оновленій редакції Розділу 5 “Розвиток волонтерської діяльності” Карти правових реформ для громадянського суспільства в Україні.

Законопроєкт зареєструвала народна депутатка Олена Шуляк у співавторстві з майже 60 народними депутатами.

Документ розробляли юристи громадських організацій у рамках проєкту Ініціативи секторальної підтримки громадянського суспільства, який реалізує ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень і Центром демократії та верховенства права завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку USAID – US Agency for International Development.

Нагадаємо, чинні положення Податкового кодексу України передбачають, що у випадку залучення волонтерів неприбутковою організацією чи установою така організація є податковим агентом щодо податку на доходи фізичних осіб при наданні волонтеру доходу у вигляді вартості страхового полісу, а також зобов’язана нараховувати, утримувати та сплачувати ПДФО та військовий збір до бюджету з такого “доходу” волонтера.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *