В Україні розсекретять інформацію про зарплати в держкомпаніях

В Україні планують розкривати інформацію про розмір оплати праці в державних компаніях.

Верховна Рада 282 голосами підтримала відповідний законопроєкт №3952 у першому читанні.

Йдеться про компанії та підприємства, в статутному капіталі яких понад 50% акцій (часток, паїв) прямо або опосередковано належать державі і/або територіальній громаді.

Зазначимо, до таких держкомпаній належать зокрема ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк, НАК «Нафтогаз України».

Законопроєктом також пропонуються зробити публічною інформацію про отримання прибутку особи, які постійно або тимчасово займає посаду члена виконавчого органу або входить до складу наглядової ради компанії чи підприємства, в статутному капіталі якого більше 50% акцій прямо або опосередковано належать державі і/або територіальній громаді.

Зазначені юридичні особи пропонується віднести до розпорядників публічної інформації, а відповідна інформація не може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом.

У законі прописана відкритість інформації про структуру, принципи формування та розмір оплати праці, винагороди, додаткове благо керівника, заступника керівника юрособи публічного права в державному секторі.

Після схвалення законопроєкту ці дані не можуть бути віднесені до інформації з обмеженим доступом. Закон зобов’яже держкомпанії щомісяця оприлюднювати відповідну інформацію на своїх веб-сайтах.

Раніше комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту схвалити законопроєкт з пропозицію включити в суб’єкти звітності й підприємства комунальної власності.

З 1 січня 2021 року мінімальна зарплата становить 6 тис. грн. Наступне підвищення мінімальної зарплати до 6,5 тис. грн заплановано на 1 грудня 2021 року.

Через це уряд підвищив зарплати бюджетникам з 1 січня на 20%, а з 1 грудня 2021 року — ще на 8,3%.

Кабмін також затвердив мінімальний розмір посадового окладу у 2021 році в державних органах на рівні 4540 грн.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *