ВАКС дозволив заочне розслідування щодо Дубілета у справі ПриватБанку

Вищий антикорупційний суд надав дозвіл на проведення заочного розслідування щодо колишнього глави правління ПриватБанку Олександра Дубілета.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

За даними САП, 28 жовтня 2021 року слідчий суддя ВАКС задовольнив клопотання детектива НАБУ, погодженого прокурором САП, про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia) щодо ексголови правління ПриватБанку.

Як вже відомо, в ході слідства встановлено, що у грудні 2016 року, за день до визнання ПриватБанку неплатоспроможним, голова правління Олександр Дубілет спільно з іншими особами на підставі неправдивих документів виплатив понад 136,89 млн грн коштом банку на користь страхової компанії, пов’язаної з ПриватБанком.

Окрім цього, вказана особа підозрюється у розтраті грошових коштів банку в переддень його націоналізації в особливо великому розмірі шляхом незаконного списання зобов’язань компаній-нерезидентів за рахунок коштів ПриватБанку, організації незаконної та документально не обґрунтованої заміни боржника на підконтрольну та пов’язану ПриватБанком компанію для подальшої неможливості стягнення коштів на користь банку та прикритті вчиненого злочину.

Загальна сума збитків у цьому епізоді сягає $314 901 825,8, що згідно з офіційним курсом Національного банку станом на 16 грудня 2016 року складає 8 281 448 814,81 грн.

САП зауважує, що рішення ВАКС надасть можливість завершити досудове розслідування щодо підозрюваного, який переховується від слідства за межами України.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *