ВАкС не хоче розглядати скаргу на закриття НАБУ справи про хабар Луценка

Вищий антикорупційний суд вніс подання до апеляційної палати для визначення підсудності скарги на поставу детектива НАБУ за Солом’янським судом.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 12 вересня.

Йдеться про закриття детективом НАБУ кримінального провадження № 52017000000000203 від 23.03.2017 за ознаками ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 368 КК України щодо отримання у 2006 році ексміністром внутрішніх справ Ігорем Луценком хабара від колишнього нардепа Олександра Шепелева та подальшої легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом. У 2018 році суд уже раз відновлював слідство у цій справі, а потім її закрили повторно.

Спочатку, 30 серпня, скарга надійшла до Солом’янського суду, який у засіданні 5 вересня вирішив, що її треба передати до Вищого антикорупційного суду. Рішенням загальних зборів Вищого антикорупційного суду 5 вересня визначено днем початку роботи цього суду.

Відповідно до перехідних положень КПК, клопотання у справах, підсудних Вищому антикорупційному суду, які надійшли до слідчих суддів і не розглянуті до дня початку роботи антикорупційного суду передаються в антикорупційний суд.

Солом’янський суд відзначив, що внаслідок помилки законотворця перехідними положеннями КПК не передбачено, як розглядати скарги на рішення, дії чи бездіяльність органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування, які надійшли на розгляд судів загальної юрисдикції до дня початку роботи Вищого антикорупційного суду України. Суд вирішив, що, за логікою законодавця, і скаргу на постанову детектива також треба передати в антикорупційний суд.

Але Вищий антикорупційний суд звернув увагу, що в перехідних положеннях КПК йдеться саме про клопотання, а нерозглянуті скарги на дії слідчого йому не передаються. Апеляційній палаті антикорупційного суду внесено подання про направлення скарги назад до Солом’янського суду.

У заяві Шепелева йшлося, що у 2006 році міністр внутрішніх справ Юрій Луценко з метою отримання від нього хабара ініціював його перевірку на предмет наявності подвійного громадянства, а саме українського та канадського. До вказаної протиправної діяльності Луценко начебто залучив керівника ГУ ДКР МВС України генерала міліції Василя Паскала. І в подальшому шляхом вимагання особисто отримав в своєму кабінеті від Шепелева хабар у розмірі 150 тис доларів, в обмін за припинення подальших перевірок та позбавлення громадянства через суд, а також передачу всіх наявних матеріалів перевірки, які зберігались в НЦБ Інтерполу України.

Також Шепелев повідомив, що у 2008 році дружина Луценка з метою приховання отримання хабара придбала квартиру в Ялті, яку переоформила на свого бухгалтера Світлану Риженко. Екс-нардеп відправив у НАБУ копії договорів купівлі-продажу.

З аналогічними заявами того ж змісту до НАБУ звертався адвокат і колишній заступник генпрокурора Ренат Кузьмін.

У 2016 році було опубліковано інтерв’ю з колишньою бухгалтеркою родини Луценків Світланою Риженко, яка окрім кваритири в Ялті, мала у власності також 8 квартир на столичному Печерську. При цьому сама жінка мешкала в скромному будинку в селі під Києвом. Через місяць після виходу інтерв’ю 8 квартир було переоформлено на нардепа від БПП Гліба Загорія, який стверджував, що у 2009 році Риженко купила їх на позичені в нього гроші.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *