ВАКС продовжує слухати НСРД, як міністр Петренко нібито передавав Гримчаку “привіт”

Вищий антикорупційний суд продовжує розгляд справи  колишнього заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака.

Про це повідомляє  «Судовий репортер».

Як пояснив прокурор, зафіксовано, як у присутності Гримчака його родич Овдієнко і, за версією обвинувачення, спільник, запитує юриста Святненка, коли буде їх частина коштів.  «Мається на увазі по суду, після передачі першої часини у 50 тисяч доларів США. Остаточна сума, за яку домовився Овдієнко зі Святненком, була – 80 тисяч доларів… Це відбувається у присутності Гримчака… При цьому Гримчак бере також участь у діалозі. Святненко зазначає, що другу частину коштів він передасть після отримання першої ухвали, якою буде відкрито провадження і зупинено рішення Касаційного цивільного суду», – пояснив прокурор Макар.

«Прокурор каже, що в моїй присутності обговорювалося щось, а мене в цей час немає в кабінеті. Потім я заходжу, вони продовжують, але це в моїй присутності», – прокоментував Гримчак.

Інший діалог від 9 серпня 2019, коли напередодні Святненком було передано 50 тис. доларів для вирішення питання по суду. Овдієнко начебто переконує Святненка що тільки надання неправомірної вигоди – це єдиний реальний шлях погодження реконструкції «Ринку Рибалка», що в охоронній буферній зоні Києва.

Бізнесмен Сергій Сахно показав Овдієнку імітаційну довідку, що в нього на рахунку нібито є мільйон доларів – 26 мільйонів гривень. Овдієнко просить копію цього документа і підкреслює, що гарантом домовленостей є Гримчак, «невже цього не достатньо?», пропонує піднятися до Гримчака. Далі Гримчак підтверджує позитивне вирішення питання у вказані строки. Гримчаку передали копію довідки, що бізнесмен Сахно має на рахунку 26 мільйонів гривень.

Прокурор Макар зачитав слова Гримчака: «Сергей, смотри, у нас есть человек, министр, которому все это отвозиться» (мається на увазі міністр юстиції). Сахну роз’яснюється, що потрібні посадовці мінкульту підпорядковуються не міністру культури Нищуку, а міністру юстиції Петренку, тому саме з останнім слід спочатку все вирішити.

«Підбурюючи Сахна до передачі неправомірної вигоди і застосовуючи обман. Схема роздувається із залученням великої кількості високопосадовців, щоб збільшити суму неправомірної вигоди», – пояснив прокурор.

В іншій розмові Гримчак каже Сахну, що міністр юстиції Петренко вже передавав йому “привіт” – і пояснив, що це за те, що питання залишилось неоплаченим.

Далі Овдієнко каже Сахну підготувати гроші на понеділок і це є умовою зустрічі з начальником департаменту мінкульту Єпіфановим.

14 серпня 2019 Гримчак зустрічається зі Святненком у своєму кабінеті і розповідає, що в які строки має відбуватися. На завершення розмови Святненко запитує, як будуть заривати питання, а Гримчак відповідає: «Я не знаю, обсуди с Игорем» (мається на увазі Овдієнко).

Адвокат стверджує, що пояснення прокурора – це інтерпретація. Мовляв, із запису видно, що передається якийсь папірець. «Ідеї щодо міністрів і заступників міністра була якраз ідея Сахна та Святненка – заявників, але я назвав би провокаторами… “Привіт” від Петренка – це не в плані грошей, Петренко там ніяким боком, а це все інтерпретація прокурора», – сказав захисник.

Щодо епізоду із доставкою грошей, то адвокат каже, що їх передали з іншого приводу.

«Овдієнко, Святненко та Сахно мали в роботі декілька проектів… У них ще була будова по вулиці Радужна і по вулиці Барбюса. Теж напівзаконно… продаючи квартири без вводу в експлуатацію будинку і Святненко казав: “Це моя робота, це я вмію”… Те, що Максим [Святненко] привозив гроші – це не до того», – додав адвокат Гримчака.

Того ж дня 9 серпня 2019 Овдієнко у присутності Гримчака і Сахна каже, що напередодні Святненко приніс гроші, але вони не були сформовані у пачки, стягнуті гумками, а були розкидані.

«Наскільки я пам’ятаю Святненко питав про гроші, які йому повинен був дати Ігор на якісь там справи… Комусь він був винен. Йому треба було їх віддавати, тому він мене весь час питав, навіть заходив в кабінет і просив ці гроші… Один американський генерал сказав, що дозвольте мені цитувати Біблію і я доведу, що ця книжка проти Бога. Коли ми вириваємо якісь частинки… і пишемо, що мав на увазі Гримчак – це майже те саме», – прокоментував Гримчак.

У наступному засіданні 18 лютого адвокати мають більш докладно висловити свою позицію по оприлюдненій інформації.

Замміністра Юрія Гримчака і брата його дружини Ігоря Овдієнка затримали 14 серпня 2019 року.  Їм повідомили про підозру в шахрайському заволодінні 480 тис. доларів і підбурюванні до передачі неправомірної вигоди. Йшлося про обіцянки вплинути на співробітників Міністерства культури, Міністерства юстиції і КМДА. Загальна сума винагороди оцінювалась в 1,1 млн доларів.

Гроші начебто бралися за погодження проєктів будівництва та реконструкції будівель та споруд, а також за вирішення цивільного позову у Верховному суді.

У вересні 2020 матеріали щодо іншого обвинуваченого – Овдієнка – виділили в окреме провадження, тому що стан здоров’я не давав йому брати участь у судових засіданнях.

 

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *