ВАКС у дебатах заслуховує адвоката у справі колишніх суддів Голосіївського суду

У Вищому антикорупційному суді вже кілька тижнів тривають дебати у справі за обвинуваченням колишніх суддів Голосіївського суду Києва Андрія Новака і Олександра Білика.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням відеотрансляцію засідання.

Екссуддя Новак звинувачується в одержанні 8 тисяч доларів хабара за судове рішення. Додатково йому інкримінували незаконне поводження зі зброєю, оскільки при затриманні в Новака вилучили пістолет, який він начебто носив без дозволу. Прокурор вимагає для Новака 7 років і 6 місяців позбавлення волі.

Білику, який на момент інкримінованих подій вже не був суддею і працював юристом, за пособництво і посередництво на хабарі прокурор просить 7 років позбавлення волі.

Дебати почалися ще 19 жовтня. Прокурор говорив близько 40 хвилин, після чого коротко висловився обвинувачений Новак. Далі почався виступ адвоката Сергій Вилков, яки триває уже кілька засідань і досі не завершений.

 

ВАКС у дебатах заслуховує адвоката у справі колишніх суддів Голосіївського суду

 

Промова захисника Вилкова має 370 сторінок. Захисник скаржився на втому просив суд призначати засідання тривалістю не більше двох годин, бо в нього сідає голос. Але головуючий суддя Маслов зауважив, що в такому випадку дебати триватимуть два роки і порадив адвокату виокремити основне. Вилков не погоджується і відповідає, що «все основне, все зв’язано». 2 листопада адвокат виступав понад три години.

3 листопада засідання призначалося на 14 годину і планувалося, що воно триватиме до кінця дня. Але воно не відбулося через неявку захисника обвинуваченого Білика.

11 листопада у засідання через поломку мащини не доїхав обвинувачений Білик. Адвокат Вилков також затримався в іншому засіданні.

12 листопада Вилков виступав понад дві години і завершив на 143 сторінці із 370. Захисник поскаржився на запаморочення.

Як вважає адвокат, не надано доказів перемовин між Новаком та Біликом з приводу вирішення цивільної справи на користь громадянина Мєшкова.

Текст у протоколах НСРД, за словами адвоката, не відповідає змісту розмов на відеозаписах. Начебто у протоколах не відображені відомості, які вказують на провокацію. Технічні засоби, з допомогою яких проводилися НСРД, в жодному документі не зазначені і місце їх зберігання невідоме. Захисник стверджує про фальшування доказової бази і монтаж аудіо- та відеозаписів, які «частково скопійовані незрозуміло з якого носія інформації».

Прихована камера відзняла, як Білик заходив до судді Новака в кабінет, спілкувався з ним і, за версією обвинувачення, передав 500 доларів.

«Прокурор сказав, що передаються грошові кошти, тому що був відповідний хлопок. Мені як адвокату невідомо, що це за хлопок, і коли передаються кошти, як він має озвучуватись», — сказав Вилков.

Адвокат переконує, що, навпаки, з відео вбачається, що Білик жестикулює долонею, в якій нічого немає і, дійсно, просто тисне Новаку руку. Він каже, що правоохоронці в такому випадку могли б зловити суддю Новаку на гарячому, а якщо не зробили цього, то і хабара не було.

За матеріалами справи, Білик дзвонить судді і звертається до нього Андрюша. Але саме в цей період телефонних з’єднань між ними начебто не зафіксовано.

 

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid