Верховний суд не бачить злочину в неподачі е-декларації віруючою

Верховний суд підтримав рішення про закриття за відсутності складу злочину справи про неподачу декларації в електронній формі із релігійних причин.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову від 28 січня.

Колишню інспекторку Монастирищенського відділення Уманської податкової інспекції в Черкаській області судили за неподачу електронної декларації. Жінка не змогла подати таку декларацію, бо через релігійні переконання відмовилась від отримання електронного цифрового підпису. Як прихожанка Храму Різдва Пресвятої Богородиці вона вважає, що ідентифікація за символами і цифрами (ЕЦП) є приниженням її гідності та честі, а також порушенням права на свободу совісті як віруючої людини, а електронна обробка персональних даних без її згоди – порушенням принципу поваги до приватного життя. Замість електронної декларації чиновниця подала паперову.

У 2017 в першій інстанції жінку засуджено до 1 року позбавлення волі умовно. У січні 2019 апеляційний суд вирок скасував і справу закрив  за відсутністю в діях складу злочину. Суд виходив з того, що в діях обвинуваченої був відсутній прямий умисел на неподачу декларації.

Суд зазначав, що примусове виконання особою обов’язку подачі в електронному виді декларації з беззаперечним дотриманням положень закону за відсутності врегульованого питання на законодавчому рівні щодо альтернативи права вибору подачі такої декларації віруючою людиною, не відповідатиме легітимній меті та буде порушенням Конституції України та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Нагадаємо, що у жовтні 2019 Вищий антикорупційний суд виніс перший вирок, покаравши колишню суддю штрафом за неподачу електронної декларації. Обвинувачена подавала паперову декларацію, відмовляючись від електронного цифрового підпису зі світоглядних переконань. Вирок не оскаржувався.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *