Верховний Суд підтвердив законність продажу Промінвестбанку

Верховний Суд відмовився задовольнити скаргу російського «Внешекономбанку» до Міністерства юстиції щодо заборони продажу акцій Промінвестбанку.

14 січня Верховний Суд відмовив російській ВЕБ.РФ у задоволенні скарги на ухвалу Київського апеляційного суду від 7 вересня 2020 року у справі №824/178/19, повідомляє ВС.

Цією ухвалою ВЕБ.РФ було відмовлено у наданні дозволу на виконання рішення арбітра Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма.

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж заборонив Мін’юсту примусовий продаж 99,77% акцій Промінвестбанку, які були зареєстровані на ВЕБ.РФ, до вирішення арбітражем питання, чи порушує зазначена реалізація акцій норми міжнародного права.

Однак Верховний Суд погодився з висновком Київського апеляційного суду, що виконання згаданого арбітражного рішення про вжиття забезпечувальних заходів призвело б до зупинення виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі від 2 травня 2018 року.

Цим рішенням було задоволено позов низки компаній, пов’язаних з Ігорем Коломойським і його партнерами, зі стягнення з Росії $159 млн як компенсації за нерухоме майно, експропрійоване в Криму після анексії РФ.

У березні 2020 року 99,77% Промінвестбанку продали за 268,7 млн грн на біржі ПФТС. Переможцем аукціону стала компанія «Фортіфай», серед засновників якої з’явилися люди Коломойського. Пізніше бізнесмен і банкір Сергій Тігіпко вирішив купити «Фортіфай» і НБУ дозволив цю угоду.

На кошти від продажу Промінвестбанку претендує Ощадбанк, який також виграв у Стокгольмському арбітражі позов до Росії через анексію Криму.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *